“Телебачення і свобода вибору”

Навряд чи є в сучасному світі будь-яке інформаційне явище, яке за своєю популярністю могло б зрівнятися з телебаченням. У всьому світі існує величезна кількість телевізійних каналів, які збирають мільйони глядачів біля екранів телевізорів. Телебачення транслює телепрограми, кінофільми, спортивні заходи, концерти та багато іншого. Але у зв’язку з такою високою популярністю цей інформаційний засіб став також і засобом пропаганди, що допомагає формувати думку глядача на ті чи інші питання.

При цьому, перебуваючи в рамках інформаційної

монополії, людина не має можливості отримувати інформацію з інших джерел, а тому втрачає свободу вибору.

Варто розуміти, що сучасне телебачення забезпечує людині свободу вибору тільки за наявності низки досить складних для досягнення умов. Проблема в тому, що утримання телеканалу – досить витратна справа, що вимагає велику кількість фінансових коштів. Отже, власниками і людьми, які визначають редакційну політику каналів, звичайно є багаті люди, які мають свої ідеї та переконання. Саме ці ідеї вони зазвичай і транслюють через свої телеканали. До цих ідей відносяться бажання багатства, грошей, інших благ і тому

подібного.

Скромний, стриманий і поміркований спосіб життя після перегляду телебачення і тамтешніх програм здається принизливим і ганебним. Щоб стати більш забезпеченим і дозволити собі хоча б трохи наблизитися до такого життя, яка транслюється на телебаченні, люди зобов’язані йти на важку роботу в офіси або на виробництво. Водночас заводами і великими корпораціями часто володіють усі ті ж люди, що і телеканалами. Саме тому постійний глядач телевізора, якщо він не може протистояти тій пропаганді цінностей, яка ллється на нього з екрану, буде вільно або мимоволі працювати на власника телеканалу через його інші компанії.

Таким чином, ніякого вибору способу життя для такої людини немає – вона живе так, як велить телевізор.

На щастя, останнім часом телебачення перестало бути єдиним джерелом інформації для звичайної людини. У людини з’явився Інтернет, де інформаційне поле набагато більш широке і його можуть формувати звичайні люди, а не тільки багатії. Тому тим, хто хоче дати самому собі вибір, потрібно використовувати Інтернет, а не дивитися телебачення.

Не варто забувати і про книги. Незважаючи на втрату популярності, книги містять багато ідей, які здатні зробити людину духовно вільною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Телебачення і свобода вибору”