Підручник Літературне читання 4 клас – Коченгіна М. В. – Ранок 2015
Розділ 2 “СЛОВО – НАЧЕ ПТАХ, НАРОДЖУЄТЬСЯ З КРИЛАМИ”: УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ
Світ молодіє від краси під небом України
Читаю, слухаю, уявляю, милуюся
Хто бував на Україні? Хто зна Україну?
Хто бував і знає, той нехай згадає, а хто не бував і не знає, той нехай собі уявить, що там скрізь білі хати у вишневих садках, і весною, весною там дуже гарно, як усі садочки зацвітуть і усі соловейки защебечуть. Скільки соловейків тоді щебече – і злічити, здається,
За твором Марко Вовчок
Ось після холодних днів стало сонячно, тепло, немов улітку. Засновигали метелики, зашерхотіли прозорими крильцями бабки, а павучки – у повітрі літають, верхи на павутинні. Простяглися срібні ниті у повітрі, поснувалися між деревами, кущами… А небо синє-синє, повітря чисте, а вода в озерах – мов дзеркало.
Така тиша, і спокій, і радість, і смуток, радість, що літо. Смуток, що літо бабине… Це останнє тепло…
Дмитро Чередниченко
Осіння ніч
Надворі осіння вітряна ніч. Низько в небі стримить, як золотий серп, пізній місяць. Блискучий-блискучий, мов недавно викуваний.
Через
Шматує, ламає те бідне, обшарпане дерево.
Утомиться, притихне на часинку, далі зашумить, загуде люто-люто. Ущухне вітер – і воно примовкне, дрімає. А поміж ним ходить тоді щось невидимкою й немов руками обриває сухий лист.
Хмарки в небі як хвилі – вирують, вергають валами. Горить між ними місяць, як вершок золотої скелі серед моря, горить, бризками сипле.
Степан Васильченко
Які яскраві, влучні слова і словосполучення використано в тексті?
Чому в тексті так багато дієслів?