“Що важче: бути комахою чи людиною?”

Деякі літературні твори змушують нас задуматися про речі, про які ми не замислювалися ніколи раніше. У цьому немає нічого дивного, адже великі письменники – це саме ті люди, які ставлять перед суспільством і читачами філософські проблеми буття, які необхідно розглядати ретельно і уважно, щоб розуміти життя таким, яким воно є. Зокрема, великий письменник Франц Кафка, який володів неповторним і унікальним письменницьким стилем, а також зовсім не боявся піднімати перед людиною нехай і важкі, але важливі проблеми людського буття, ніби поставив

своїм читачам питання: що важче – бути комахою або людиною?

Варто відзначити, що головний герой твору “Перевтілення” Грегор Замза не був найщасливішою людиною на всій землі. Це було так, тому що він багато працював, мав лише малу кількість вільного часу, а тому не міг займатися тим, що йому подобається, а не тим, що він зобов’язаний робити. Не можна сказати, що його старання були гідно оцінені тими, хто його оточував. Він жив з батьками та сестрою, але все ж вони не ставилися до нього настільки добре, як повинні.

Причини об’єктивні: вони звикли, що він їх утримує, а тому не сприймали його як людину, яка

має свої емоції, переживання і болі.

Втім, всі ці проблеми у відносинах ніяк не можна назвати поганими, якщо порівняти їх з тим, що сталося потім. А потім сталося страшне і непоправне – Грегор чомусь перетворився на комаху. Люди дуже рідко люблять і добре ставляться до величезних комах, а тому немає нічого дивного в тому факті, що Грегор почав викликати у близьких не що інше, як відразу.

Вони щиро ненавиділи того, хто колись був для них справді близькою людиною, стали ставитися до нього набагато гірше. Більш того, вони почали бажати йому якнайшвидшої смерті, адже він тільки заважав їм жити і розвиватися. Зокрема, ніхто не хотів знімати у них кімнати через страх перед такою величезною комахою. В кінцевому підсумку, ощасливити всіх змогла лише смерть Грегора. Коли він помер, рідні поставилися до цього з великим полегшенням, адже велика проблема в їх житті нарешті пішла.

Вони більше не сприймали Грегора в якості близької людини.

Якщо грунтуватися на прикладі Грегора Замзи, висновок може бути лише однозначним: якою б важкою не була його доля, людиною йому жилося не так важко, як комахою. Так, будучи комахою, він був позбавлений обов’язків ходити на роботу, працювати, займатися іншими справами. У той же час, велика трудність в житті комахи крилася в тому, що він не міг налагодити нормальні відносини з близькими, викликав їх ненависть.

Цілком можливо допустити, що вони і самі вбили б його, якби він не помер самостійно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Що важче: бути комахою чи людиною?”