Рідна мова – найбільше багатство

Багато скарбів залишили нам предки. Згадаємо лише найважливіші з них: Велесова книга, “Слово о полку Іго­ревім”, Київ, Львів. А ще пісні, а ще найродючіші у світі чорноземи. “Кароокі люди й співуча мова”, – так сказав великий український поет Богдан-Ігор Антонич.

Коли згадують про Україну, завжди говорять про мову. Епітетів для неї можна підібрати кількасот, але хіба один з них може охопити сутність української мови? Ми добре знаємо, що кілька століть українці виборювали право розмовляти рідною мовою. Але ж, якщо абстрагуватися

від суто історичних реалій, чому так сталося? Чому тисячі лю­дей віддавали своє життя лише за те, щоб мати можливість голосно називати сніг “снігом”, а не “снегом” або “sniag”, батьківщину – “батьківщиною”, а не “родиной” або “ojczyzna”?

Це сталося тому, що наші пращури добре розу­міли: умре мова – і народу не жити. І вороги українства розуміли це не гірше. Наша мова є скарбом, і той скарб боронили славні українці.

Як сьогодні нам зрозуміти почуття тих людей, чия кров нині тече в наших жилах? Тільки через мову, завдяки якій ми єднаємося з минулим і водночас опановуємо майбутнє.

Українською

зараз говорять в усіх куточках Землі: в Америці і Канаді, в Австралії та Латинській Америці. Але українці, які живуть в інших країнах, радо приїздять до нас, щоб доторкнутися до живого джерела рідної мови. Ми добре розуміємо почуття цих людей.

Українці з Америки чи будь-якої іншої частини світу роблять усе, щоб українська мова квітла й розвивалась у нашій не­залежній державі.

Котрий уже рік в Україні точаться суперечки навколо питання державної мови. Як на мене, то й питання ніяко­го немає. У Франції державна мова французька, в Англії – англійська, а в Україні, звичайно ж, українська. Зрозуміло, що за умов розвитку національної мови й усі інші мови будуть вільно функціонувати й не зазнаватимуть будь-яких обмежень.

Таким чином, Україна піде шляхом більшості цивілізованих країн, які вже давно виробили власну мовну політику. В Америці, наприклад, немало мексиканців, але жоден з них не вимагає визнати іспанську другою державною мовою Сполучених Штатів.

Ми повинні берегти наше найбільше багатство, нашу одвічну святиню – рідну мову. Усе, що ми зробимо для неї, буде зроблено заради процвітання нації, у пам’ять про минуле й задля щастя майбутніх поколінь українців. “Наша дума, наша пісня не вмре, не загине”, – сказав, мов той карб поставив, наш великий поет, і ми, схиляючи голови, погоджуємося з ним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Рідна мова – найбільше багатство