Моя рідна мова (твір-роздум)

Думаю, що недарма мову називають душею народу. Як і всяку душу, її треба вміти зберегти чистою і красивою. І вона, як і душа, тільки одна, одна для кожної нації. Хто ж винний у тому, що велика частина населення України розмовляє російською мовою?

Хто винний у тому, що дотепер українська мова на вулицях нашого міста сприймається оточуючими як щось надзвичайне? І чи потрібно шукати винних?

1994 року я йшла “перший раз у перший клас”. І, до речі, у клас, де викладання велося українською мовою. Не буду приховувати того, що деякі знайомі моїх

батьків, довідавшись про це, крутили пальцем біля скроні і називали мене “нещасливою дитиною”. А я тим часом жваво читала вірші і розповідала правила з математики найчистішою українською мовою. І зовсім від цього не страждала.

Не страждаю і зараз, адже я, як і раніше, навчаюся в класі, де викладають українською. З мамою, батьком і друзями я розмовляю російською мовою, з бабусею і дідусем – українською. Ніяк не можу зрозуміти, яка ж мова мені рідна… Вони обидві мені однаково дорогі. І тією і іншою я відмінно володію. І та і інша мені подобається.

Так яка ж для мене рідніша, ближча? Треба розібратися. Отже, за

національністю я українка, тобто, за логікою речей, моя рідна мова – українська. Ні, мабуть, без російської я не можу жити. Тоді, напевно, російська і є рідною?

Але й українську я люблю і вважаю її зовсім не гіршою за російську. Я не можу відмовитися ні від тієї, ні від іншої. Та й навіщо? Відмовитися від російської тільки через те, що Україна тепер незалежна? Або відмовитися від української через те, що хтось вважає її “непрестижною”, чи що?

Українська – офіційна мова нашої країни, і це добре. Але багато хто звик розмовляти російською, і це, на мій погляд, зовсім не погано.

Українську мову століттями принижували, придушували і навіть оголошували “неіснуючою”. Але вона витримала всі випробування. Знову наш народ знайшов її і тепер вже точно не втратить. “Співуча українська мова” звучить з динаміків магнітофонів і телевізорів уже майже нарівні з російською. Активно зараз розкуповуються і книги українською. І нехай хтось соромиться її. Це проблеми людини, а не мови.

А особисто я не хочу кривдити ні тієї, ні іншої. Для мене обидві ці мови рідні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Моя рідна мова (твір-роздум)