“Проблема кохання та сімейного щастя у творі “Кайдашева сім’я”

Кожна сім’я являє собою клубок протиріч, конфліктів, нерозуміння і тому подібного. Навіть у ідеальної на вигляд сім’ї завжди є певні внутрішні протиріччя, які по-особливому сприймаються членами цієї сім’ї і можуть справити досить несподіване враження на тих, хто випадково стає свідком прояву всіх цих цікавих і часом незвичайних факторів. Безліч цікавих прикладів таких сімей міститься і в класичній українській літературі, зокрема, в творі “Кайдашева сім’я” авторства Івана Нечуя-Левицького.

Що можна сказати про кохання

між головними дійовими особами цього твору? Мабуть, основне, що можна сказати про кохання між, наприклад, старшими Кайдашами, їх синами і їхніми дружинами, так це те, що ця любов дуже рідко проявлялася. І в цьому немає нічого дивного, якщо врахувати той факт, що спілкування між ними всіма в основному полягало в майнових конфліктах. Про яку любов взагалі може йти мова, якщо люди не можуть поділити предмети побутового призначення? Звичайно, ні про яку любов в такому випадку не може бути й мови, адже вся увага головних дійових осіб було приділено сваркам, вирішенню різних конфліктів тощо. Саме так і йшли справи в родині Кайдашів.

Кохання,

як правило, передбачає наявність взаємної поваги, терпимості, бажання знайти певний компроміс, який влаштував би всіх, а не тільки одну сторону. Утім, факт того, що головні дійові особи опинилися в такій ситуації, швидше за все, є наслідком об’єктивних факторів. Все-таки старі Кайдаші були досить бідними протягом усього життя і лише під старість змогли розбагатіти.

Та й їхні сини з дружинами, будучи молодими сім’ями, хотіли отримати все те, що їм, на їх думку, і годиться для повноцінного життя.

Ні про яке сімейне щастя, гармонію тощо в таких обставинах мова йти не може. Найімовірніше, що ніякого прагнення до сімейного щастя у всіх героїв цієї повісті зовсім і не було. Точніше кажучи, у них було повністю помилкове уявлення про можливе сімейне щастя. Воно полягало в тому, що для нього їм потрібно більше майна і матеріальних благ.

Природно, це переконання було повністю неправильним. Саме з цієї причини ніякого щастя, принаймні в умовах великої родини, їм все одно не вдалося б досягти.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що люди повинні утримуватися від такого вимогливого в плані матеріальних благ ставлення до своїх близьких. Це зовсім ненормально. Втім, це, на жаль, траплялося завжди і продовжує зустрічатися навіть сьогодні, через велику кількість років.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Проблема кохання та сімейного щастя у творі “Кайдашева сім’я”