Проблема добра і зла в комедії Вольтера “Простак”

Проблема добра і зла, природи і суті добра і зла – вічна проблема, яка завжди хвилювала поетів і мислителів, серед яких був і Вольтер – видатний французький мислитель і майстер слова. Комедія “Простак”- один з найдраматичніших творів письменника, в якому він зобразив конфлікт між “сином природи” та “цивілізованим суспільством” і одночасно вирішує питання про те, хто є носієм добра на цьому світі і чи можливим є “мале зло” в ім’я “великого блага”.

Молодий європеєць, який виріс серед індіанського племені

гуронів, повертається до Франції. Простак, чесний і прямий, відкритий у своїх думка х герой стикається з несправедливістю, цинізмом “цивілізованого” світу. Хоча дія “Простодушного” віднесена до епохи Людовика XIV, Вольтер засуджує феодальні порядки в цілому. Його герой – “природна людина”, не зіпсована цивілізацією.

Він багато чого сприймає буквально, не знаючи про численні умовності цивілізованого суспільства, і тому нерідко потрапляє в комічні ситуації.

У цій повісті є любовна інтрига – герой закохується в мадемуазель де Сент-Ів, дещо наївної, недалекої провінціалки, але яка щиро кохає

його і готова на самовідданий вчинок. Переживання героїв розкриваються у зіткненні з французькою дійсністю.

Герой хоче боротися за своє щастя, але стикається з ще більшим злом сус-,. пільства. Простак відбиває напад ворожої ескадри на французький бер і поспішає до Парижа, щоб отримати винагороду за досконалий подвиг, але змість подяки за мужність і самовіддане служіння королеві на Гурона чекає ешафот. Герой у відчаї дивиться крізь тюремні грати на прекрасні і далекі зірки, я сяють у безмежному просторі Всесвіту й усвідомлює, що носіями добра на цьо світі є люди природи.

Гурона дивують жорстокість і зло, що панують у світі.

У “Простодушному” поставлене питання про першопричини зла, одна з якіі коріниться в самому соціумі. У реальних суспільних умовах зло стає неминчим і закономірним. У державі, заснованій на нерівності, індивідуальна осо неминуче виявляється беззахисною перед багатоступеневою бюрократичн системою, представники якої щиро дбають про інтереси країни, але безжально зневажають інтереси окремої людини, якої просто не беруть у розрахунок. &;#8216;. зультат такого зіткнення очевидний, тому повість закінчується трагічно.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Проблема добра і зла в комедії Вольтера “Простак”