“Чи можливо добро без зла, а зло без добра?”

Питання співвідношення добра і зла було у всі часи актуальним для людства і суспільства. У багатьох літературних творах, та й у власній уяві люди нерідко намагалися намалювати ідеальне суспільство, яке б було повністю позбавлено будь-якого зла. Але мені складно пригадати хоча б один твір, де б не було жодного конфлікту між умовними добром і злом.

Та й уявити собі світ, позбавлений повністю добра чи зла, досить складно.

Проте, людство ніколи не перестане мучитися, задаючись цим непростим питанням. Наприклад, чи є війна добром чи злом? Нерідко

можна спостерігати за тим, як недобросовісні правителі поводяться нечесно і навіть гидливо по відношенню до власних людей.

Чи можна вирішити такий конфлікт виключно добром, повністю позбавивши таких невдачливих і немудрих правителів влади і при цьому не заподіяти їм зла? Адже навіть втрата колись награбованого для них може виглядати злом. Але що залишається робити народу, коли він бачить, що до нього не прислухаються?

Українська держава була сформована не так давно, в більш ранні часи вона виступало як сировинний придаток для інших держав. Багато українських поетів закликали націю скинути цей гніт і

навіть не замислювалися про те, що по відношенню інших народів українське національне повстання буде злом. В даному випадку проблема була в тому, що поняття добра і зла відносні.

Поневолювач завжди буде розглядати свого раба як власне добро, а його спроби звільнитися виключно як зло. Тому в такому випадку, як не крути, а без зла не обійтися. Народна боротьба за незалежність і народну справедливість завжди була добром для самого народу і злом для поневолювачів.

На щастя, на сьогодні для нашої країни ця проблема більше неактуальна, адже ми вже стали повністю суверенними і незалежними.

Якщо перекладати тему співвідношення добра і зла з суспільно-політичної сфери на сферу взаємовідносин між людьми, можна констатувати, що з ними ситуація аж ніяк не простіша. Наприклад, можна розглянути ситуацію, коли хлопець розлюбив дівчину і більше не хоче бути з нею, в той час як вона продовжує його любити. Всі розуміють, що щастя цій парі більше не досягнути, але розставання може здаватися справжнім злом, адже воно може принести біль обом.

Тому тут доводиться аналізувати ситуацію і вибирати менше зло.

На жаль, добро без зла існувати не може, як і зло без добра. Безумовну, існують просто добрі вчинки, але для когось згодом вони можуть обернутися злом. Життя – непростий шлях для людини, де її чекають безліч труднощів. До кожної проблеми необхідно підходити обережно і уважно.

Навіть якщо ситуація вимагає від людини зробити злий вчинок, необхідно по можливості скоротити використання зла.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Чи можливо добро без зла, а зло без добра?”