ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА 2-4 класи
4 КЛАС
ВЕСЕЛІ ПРИГОДИ ТА ДИВОВИЖНІ МАНДРІВКИ З КАЗКОВИМИ ГЕРОЯМИ
Урок 19
Тема. Повість-казка. Памела Треверс “Мері Поппінс”
Мета: ознайомити учнів з особистістю видатної англійської письменниці; викликати інтерес до її книжок; удосконалювати читацькі навички, уміння складати план і стисло переказувати; збагачувати словниковий запас синонімами; домогтись усвідомлення головної думки казки.
Обладнання: мапа світу; портрет Памели Траверс; аудіозаписи пісень фільму “Мері Поппінс, до
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності
– Жила собі добра королева Фантазія. Все було чудово в її королівстві. Але якось помітила вона, що люди почали менше мріяти, перестали бачити у житті красиве й радісне. Вони ставали дедалі сумнішими, недобрими, замкнутішими. І вирішила Фантазія врятувати людей.
Послала вона до них свою найменшу донечку – Казку і повеліла їй йти до дітей. І ось казка поспішила до нас.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми з вами ознайомимось з творчістю Памели Треверс та опрацюємо повість-казку
IV. Робота над новим матеріалом
1. Розповідь учителя про англійську письменницю Памелу Треверс
– Ім’я Памели Треверс відоме дітям багатьох країн. Усесвітньої слави письменниця зажила після написання книги про дивовижну Мері Поппінс, нянечку, яка є мрією кожної дитини. Дива, які творить Мері, нагадують казкові та міфічні чудеса.
2. Опрацювання статті підручника про Памелу Треверс
– А зараз ви маєте самостійно прочитати статтю про письменницю.
– Яке справжнє ім’я письменниці?
– Як розпочалося її доросле життя?
– На який період припадає розквіт таланту письменниці?
– Що писала П. Треверс?
– Яка її книга була найбільш популярною?
3. Читання казки (уривків) учителем і підготовленими учнями (комбіновано)
4. Інтерактивна форма роботи “Мозковий штурм”
– Чому старші діти сім’ї Бенкс з тривогою чекали нової няні?
– Чим уразила їх поява Мері Поппінс?
5. Словникова робота
Валізка – сумка, у якій перевозять речі.
Передпокій – кімната перед спальнею.
Гречно – добре, чемно.
6. Повторне читання тексту “ланцюжком”
7. Вибіркове читання
– Яка була погода? Прочитайте опис.
– Якою була зовнішність Мері Поппінс?
– Про що це свідчить?
8. Стислий переказ казки
V. Узагальнення й систематизація знань
– Який епізод твору запам’ятався найбільше?
– Висловте своє ставлення до прочитаного.
– Що саме сподобалося? Чому? Що не сподобалось?
– Чого вчить ця повість?
VI. Підсумок уроку.
Слухання аудіозаписів пісень з фільму “Мері Поппінс, до побачення!”.