ПЛАНИ – ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА I СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ

6 КЛАС

ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА I СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ

КАЛЕНДАРНО-ОБРЯДОВІ ПІСНІ. НАРОДНІ КОЛИСКОВІ ПІСНІ. М. ВОРОНИЙ, Т. ШЕВЧЕНКО

ПЛАНИ

Найдорожчий скарб – діти (М. Вороний “Евшан-зілля”)

1.Без дітей народ вмирає. (Звичайно, найціннішим скарбом для батьків та для усього народу є діти. Давно відомо, що тільки вони не лише найбільша втіха, відрада дорослих, але й майбутнє тієї країни, яка є їхньою Батьківщиною. У розвинених державах завжди багато програм, які підтримують дитинство та розвивають дітей змалку.)

2.Найважчі

часи. (Такі найважчі часи настали для хана – батька полоненого хлопчика. Хан, втративши сина, не зміг жити спокійно – його життя перетворилося на страждання без рідного хлопчика. До України він посилає послан ця, якому наказує обов’язково повернути синові пам’ять. Остання надія батька – євшан-зілля, яке нагадає юнакові рідні простори.)

3.Надії справдилися. (Саме євшан-зілля, як і гадав батько, повернуло юнака до тями, він згадав усе: і рідний дім, і рідні простори, і рідного батька, і головне, що він зрозумів, що не може жити без волі-воленьки, яку в нього відібрали. А коли діти повертаються на Батьківщину,

значить, у неї є майбутнє!)

Рідна сторона завжди у серці (М. Вороний “Евшан-зілля”)

1.Душа завжди летить на Батьківщину. (Для кожної людини наймиліша та рідніша та сторона, де вона народилась. Хай це пишне село чи суворе місто. Де б людина не опинилася у своєму житті, вона завжди пам’ятає, де народилась і де пройшли її дитячі роки.)

2.Чарівне пробудження. (Син хана прекрасно жив на Україні, забувши рідну землю, забувши власних предків і навіть рідного батька. Тільки євшан-зілля, привезене з рідної землі, пробудило його до справжнього життя, і він згадав рідний дім та свого батька:

Воля, воленька кохана!

Ріпні шатра, рідні люди…

Все це разом промайнуло.)

3.Хай кожен має своє євшан-зілля. (Де б не був ти, де б не закинула тебе доля, не забувай власної Батьківщини, можливо, вона потребує твоєї допомоги та порятунку. Як малий син хана згадав запах рідної землі, так і ти ніколи його не забувай.)

Не забувай землі святої (М. Вороний “Евшан-зілля”)

1.Порушення родинних законів. (Безумовно, кожен може опинитися у такій самій ситуації, як і маленький син хана. Його полонили в дитинстві, відірвавши від рідної землі, рідного духу, батьків. З роками він забув славетні подвиги своїх предків, залишивши в пам’яті лише події з українського життя. Ані рідна мова, ані звістки з рідної землі не зворушували його.)

2.Відродження душі. (Але батько на рідній землі не сидів склавши руки. Старого і поважного посланця відправив він до сина на українську землю, до Києва. Старець повинен був виконати святу місію – повернути пам’ять ханового сина, тугу за рідною землею та прагнення воленьки.

Нічого не проймало юнака: ані розповіді про славетних героїв, ані пісні, наче лагідні молитви. Роз’ятрило юнацьке серце лише євшан-зілля, зірване зі старечих грудей.)

Не забувай землі святої. (Для кожного з нас існує своє євшан-зілля, але ніколи не слід забувати своїх коренів, своїх батьків та рідну землю.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

ПЛАНИ – ЗАГАДКОВО ПРЕКРАСНА I СЛАВНА ДАВНИНА УКРАЇНИ