Навряд чи буде справедливим відносити діяльність Тараса Григоровича Шевченка до якогось строго одного виду діяльності. Його головна особливість в тому, що він володів великою кількістю найрізноманітніших талантів, а тому міг мудро судити щодо багатьох сфер життя. Поряд зі своїм письменницьким талантом, великий українець також добре розбирався в житті звичайних українців, тобто займався етнографією, а тому добре розумів, чим живуть ці люди, що їх турбує, які у них життєві орієнтири і бажання.
Кожен письменник є філософом і мислителем,
Як відомо, Шевченко грав на кобзі, а тому і заслужив таке цікаве прізвисько і дав відповідне найменування своєму найвидатнішому твору.
Як відомо, сутність людини виявляється в різних складних
Шевченко часто ставав свідком того, як хтось незаслужено страждає, зазнає утисків. Під враженням цього, а також з урахуванням власного бажання початку національно-визвольної боротьби українського народу і творив кобзар. Його головна риса була в тому, щоб ні перед ким не запобігати, не брехати собі і своїм читачам. Саме тому його творчість вийшла настільки правдивою і емоційною.
Не цурався великий письменник і протесту. Він не боявся показувати у своїх творах людей, які прагнуть звільнитися від рабських пут і жити по-новому, а для цього йдуть на дуже сміливі і відчайдушні вчинки.
Навряд чи варто закликати когось читати або ознайомлюватися з творами Тараса Шевченка. Його творчість настільки самобутня і самодостатня, що займатися її додатковою популяризацією просто немає сенсу. Вона вже довела своє безсмертя, а тому немає ніяких сумнівів в тому, що невмируще слово кобзаря буде продовжувати існувати і залишатися популярним.