Люди бувають різними за власним рівнем духовності. Хтось більш духовний і приділяє велику увагу духовним аспектам свого розвитку або буття, наприклад, висоті взаємовідносин між людьми, відношенню до своєї держави, відносин у суспільстві, розумінню філософської складової життя. Інші ж люди навпаки позбавлені духовності, для них головна цінність у житті – це задоволення своїх невичерпних потреб у їжі, любові, розкоші і тому подібному.
Як правило, поети зовсім не позбавлені духовності. Зазвичай ці люди мають специфічні погляди на життя.
Безумовно, поет хоче, щоб ті цінності, які в нього є і які він викладає на сторінках своїх творів, були перейняті у нього й іншими людьми. Я б навіть сказав більше, поезія безглузда, якщо вона не зачіпає серце читача і через серце не доносить до свідомості читача певні ідеї, в які читач потім охоче вірить. Таким чином читач переймає світогляд поета,
При цьому не можна однозначно сказати, добре це чи погано, адже це залежить і від конкретних цінностей, які панують у житті читача, і від тих цінностей, які намагається прищепити читачеві письменник.
Якщо говорити про конкретні цінності, які існують в творчості різних поетів, то цінності ці зазвичай бувають різними. Дуже часто поети називають в якості великої цінності свою любов, власні почуття до того, хто їм подобається. У поезії деяких письменників цікаво спостерігати за тим, як вони описують важливість своєї любові, прирівнюють любов до сенсу життя.
З одного боку, це є проявом особистості поета, з іншого ж боку, сама поезія, як досить емоційний вид творчості, стає ще емоційнішою, якщо торкатися у ній любовних питань. Втім, нерідко можна прочитати поезію, в якій основний сенс полягає в служінні батьківщині, в повазі до ближнього або захопленні різними природними явищами.
Те, якими будуть найвищі духовні цінності в житті поета, залежить від самого поета і його ставлення до життя. Дуже часто поети називають в якості основної життєвої цінності любов, але все-таки буває безліч винятків. У будь-якому разі призначення у цих духовних цінностей поезії одне – завоювання розуму читача і отримання його симпатії.