Твір на тему: “Людські цінності”

В існуванні людства дуже важливі абстрактні загальнолюдські цінності. Їх роль і функція обумовлена??тим, що людство завжди розвивалося, не стояло на місці, і було успішно в своєму розвитку. Якщо згадати історію, можна констатувати, що навіть життя людини не завжди було цінністю. Раніше на планеті існували країни з рабовласницьким ладом, де такі ж живі люди взагалі не мали ніяких прав.

На щастя, зараз все змінилося, це сталося саме завдяки розвитку людських цінностей.

Всього цінностей існує багато, хотілося б розповісти про найбільш важливі

з них. Найважливішою, звичайно, є цінність людського життя. Ніщо і ніхто не має права забирати в людини життя.

На жаль, далеко не всі країни згодні з цим твердженням. Навіть Сполучені Штати Америки, які вважаються однією з найбільш демократичних країн у світі, все ще застосовують смертну кару до деяких злочинців, тим самим нівелюючи цінність людського життя. Проте, думається, що рано чи пізно вони відмовляться від такого виду покарання. Важливою цінністю є здоров’я людини.

Відсутність міцного здоров’я завжди пов’язана з великими стражданнями і болем, тому суспільство визнає здоров’я цінністю

і прагне забезпечити його якісну охорону.

Можливість працювати і отримувати за це гідну винагороду теж можна відносити до істотних людських цінностей. Більш того, оплачувана праця не тільки дозволяє людині харчуватися і задовольняти свої потреби, вона ще й дає настільки необхідне людині відчуття потрібності в цьому житті. Це відчуття також доповнюється відчуттям потрібності в сім’ї. Сім’я – велика цінність практично для кожного.

У людини є невід’ємна потреба в продовженні свого роду, тому вона хоче не тільки прожити своє життя, але й побачити своє продовження в дітях.

Хочеться також згадати цінності, що з’явилися порівняно не так і давно. До них в першу чергу хочеться віднести західну цінність демократії, відповідно до якої існує рівність між керівниками країни і звичайними громадянами. Варто визнати, що правдивість і реальність цієї цінності на сьогодні не можна назвати очевидною – у всіх країнах ставлення до вищих посадових осіб і звичайних громадянам часто відрізняється.

Демократія має й інші прояви – рівність між людьми різних статей, професій і національностей.

Людство постійно розвивається, тому проблема цінностей залишається настільки важливою. Історичний розвиток людства сприяє появі нових цінностей, в той же час старі цінності іноді відходять на другий план. Тому про цінності необхідно думати, писати і займатися їх ретельним аналізом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: “Людські цінності”