Ліричні відступи у романі О. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

Ліричні відступи у романі О. Пушкіна “Євгеній Онєгін”

І. Нетрадиційний роман. (“Я тепер пишу не роман, а роман у віршах – страшенна різниця”. Вільна форма оповідання – невимушена бесіда з читачем. Ліричні відступи – авторські відступи, вираження думок самого автора.) ІІ. Тематика ліричних відступів. 1. Тема природи. (Зима з веселими іграми дітей; весна – “пора любові”; тихе “північне” літо – “карикатура південних зим”, улюблена автором осінь.)

2. Пейзаж як засіб характеристики героїв. (“Улюблена

героїня” Тетяна “відчуває” природу.) 3. Російська історія. (Про Москву та Вітчизняну війну 1812 року.) 4. Опис побуту і звичаїв суспільства того часу. (Розповідь про те, як виховувалася, проводила час світська молодь, про бали, навіть про альбоми гарненьких панночок.)

5. Театр. (“Чарівний край”, де відзначався “Фонвізін, друг свободи”, Істоміна, що летить, “як пух від вуст Еола”.) ІІІ. Автобіографічний характер ліричних відступів. (Роман писався протягом семи років у різні часи, за різних обставин. Тому тут і спогади про початок творчості (“у садах Ліцею”), і про змушене вигнання (“чи прийде час моєї волі?”), і про прожиті дні та друзів, що пішли з життя.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ліричні відступи у романі О. Пушкіна “Євгеній Онєгін”