Інформаційна війна – реальна загроза нашому суспільству (твір-роздум)

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Інформаційна війна – реальна загроза нашому суспільству (твір-роздум)

Щодня в нашому динамічному світі відбуваються якісь зміни. Старше покоління важко сприймає їх, не встигає адаптуватися до нового.

Але й нам, молодим, часто важко зрозуміти, що відбувається і з суспільством, і з нами самими. Іноді здається, що не вистачає повітря, яке насичене чимось “не тим”. Здається, ніби українці опинилися в центрі воєнних дій. Не рвуться бомби, не свистять кулі, не чути криків поранених, але чому ж тоді поруйновано

заводи і фабрики, знищується родюча земля, вимирає населення?

Здається, що в країні діє ворожа армія, а можновладці запевняють, що це ніяка не окупація, а “вільний вибір громадян” і що саме тепер “відбувається справжній розквіт свободи, незалежності і демократії”.

Дійсно, Україна перебуває в стані війни, але війни, яку не можна побачити, – її можна лише відчути.

Ця війна інформаційна.

Справжня війна ведеться за такою програмою: захоплення і поділ окупованої території; підрив економіки країни, на яку напали; скорочення-населення; захоплення в полон і перетворення громадян на рабів чи

на дешеву робочу силу; заборона на власні збройні сили.

Чи не така ж програма діє проти України та її народу? За часи незалежності тисячі заводів і фабрик було зруйновано; послідовно знищується національна економіка і сільське господарство; скорочується кількість населення; інтелектуальна еліта українців виїжджає за кордон; знищується армія. У зв’язку з цим згадується давня легенда про Черепаху, якій було важко тягати свій панцир.

Але коли з лісу прибігала Лисиця, то Черепаха ховалася у свій міцний будиночок, який захищав її від смерті.

Лисиці дуже хотілося поласувати Черепахою, і тоді хитрунка на гілках дерев порозвішувала малюнки, на яких було зображено черепах без панцира, що вільно літали високо в небі. Сорока радісно стрекотала Черепасі, яка це краса – легкий, швидкий політ над землею.

Черепаха довго сумнівалася, чи варто відмовлятися від того, що все життя було її домівкою і захищало від ворогів, проте вирішила: годі жити по-старому, треба спробувати щось нове. Вона скинула важкий панцир і зробила свій перший і останній крок до свободи.

Хитра Лисиця, що спотворила інформацію, цілеспрямовано навчає противника, як знімати із себе панцир і залишитися незахищеним.

Перегляд сучасних телевізійних програм наводить на думку, що більшість телевізійників – це хитрі лисички, зусилля яких спрямовані на те, щоб знищити все, що оберігає народ. Вони рекламують екстремальні види спорту, говорять, що це “круто”, знущаються із цінностей старшого покоління, рекламують деструктивні субкультури молоді, маніпулюють свідомістю громадян.

На перший погляд здається, що все це інформаційне зло перемогти неможливо, але це не так. Ми повинні навчитися аналізувати ці потоки, уміти протистояти інформаційній війні, виявляти її цілі – і, розвінчана, вона одразу ж перестане бути страшною загрозою нашому суспільству.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Інформаційна війна – реальна загроза нашому суспільству (твір-роздум)