Гуморески С. Руданского – відкрита сторінка веселого характеру народу

Скільки вже було сказане про гумор, скільки написано гумористичної поезії, оповідань, байок, комедій, гуморесок. Проходять року, навіть тисячоріччя, а гумор не зникає з нашого повсякденного життя. Саме він допомагає!

Мені дуже подобається гумористична творчість С. Руданского. А особливо гуморески, у яких відчутніше скарб живої мови

Гуморески С. Руданского можна поділити на окремі групи. Зокрема він особлива увага приділяє висміюванню служителів церкви, панів, їхнього недоліків, негативне й презирливе відношення до простого народу.

Наприклад, у гуморесці “Добре торгувалося” дотепно висміяні добродії, які хотіли посміятися над мужиком, щоб показати своя перевага. Але це їм не вдалося, тому що в народі багато розумних, дотепних і мудрих людей.

Це добуток актуально й сьогодні. Не треба принижувати достоїнство інших людей, тому що це обов’язково вернеться бумерангом і боляче “віддячить”. У гуморесках “Пан і Іван у дорозі”, “Черевики” і т. п. герой гуморесок – проста людина, що висміює панів, Шляхтичів, чиновників.

У добутках ” чиДалеко до Києва”, “Не мої ноги”, “Школьник” також гумористично зображується

побут і риси характеру самого героя. Стислість, простота діалогу надають гуморескам Руданского особливу виразність

Кращі традиції Творчості “незрівнянного автора гуморесок” успадкувала й сучасна література: всі наші гумористи й сатирики випробували певний вплив його гуморески. На жаль, гуморески С. Руданского побачили мир лише через тридцять років після їхнього написання. Але вони відразу були підхоплені народом. Його гумор – це сміх нескореного народу, що вірить у свої сили, своє краще майбутнє


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Гуморески С. Руданского – відкрита сторінка веселого характеру народу