Герої В. Нестайка – веселі, розумні, дотепні сміливці

Головні герої повісті В. Нестайка Ява з Павлушею познайомились ще в четвертому класі і тепер є справжніми друзями. То вони випустили в клубі під лекції “Виховання дітей у сім’ї” пугутькала і лектор з переляку упав з трибунці і вилив собі на голову графин з водою. То повісили старі дідові підштаники на телевізійну антену, то проводили під свинарником метро.

Хотіли зробити всій сюрприз! Адже у Києві є метро, нехай і у Васюківці теж буде. Ате сталася халепа – свиня Манюня провалилася якраз посередині тунеля…

Що було! Дід Варани!

насилу витяг її з пастки, а розбишакам наказав засипати підкоп та йти вчити і готуватися до екзаменів. А як не хотілося хлопцям це робити, коли “повітря пахно футболом, …коли пташки галасують, як баби на базарі…”

У головах “гангстерів” швидко народжувалися часом незвичайні ідеї. Наприклад, влаштувати бій биків, стати тореадорами, щоб їх по телевізору показали. Одна біда – де взяти бика?

Довго думали-гадали! Бик був, але “то таке страшний мурмило, що його навіть сам зоотехнік Іван Свиридович боїться. Очі – наче трак” торні фари. Землю гребе ногами, як екскаватор”. Нехай з цим бугаєм

хтось інший б’ється!

Ще був цап Жора, але він “…дуже балакучий. Весь час мекекече…” Залишилась корова Контрибуція, “але вона трохи психічна”. А що вдієш!

Взяли Ява Й Павлуша килимок і капелюшок – то був їхній тореадорський інвентар, виламали з ліщини дві шпаги й почали…

Довго хлопці стрибали біля Контрибуції, але корона мирно щипала трами треба ж було Яві вдарити її ногою по губі – враз тореадори опинилися в калабаві по саму шию. Стояли півгодини в брудній, каламутній та смердючій воді, паки Контрибуція не відійшла. Чи злякала ця пригода наших героїв? Думаю, шо ні! Бо їх чекає ще багато незвичайного й дуже веселого.

Нехай щастить!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Герої В. Нестайка – веселі, розумні, дотепні сміливці