Доля Ісуса та його вчення
У світі існує багато різних релігій, але найпоширеніша з них – християнство. Мільйони людей сьогодні знайомі тією чи іншою мірою з ученням Ісуса, яке дало початок християнству.
Як же виникло це вчення? Колись у далекій римській провінції Іудеї, де намісником був Понтій Пілат, ходили шляхами численні проповідники, які нерідко таврували моральні вади римлян. Усі шукали шляху до щастя, до гармонії. І єдиний із проповідників Ісус вказав справжній шлях. Проте він не обіцяв золоті гори.
Він учив, що Бог розгнівався
У священній книзі іудеїв Торі про це все не йшлося. Тому це не зустріло прихильності у серцях іудеїв, і вони не захистили Ісуса, коли римляни заарештували його за проповіді й звеліли скарати на смерть. Ісуса розп’яли в передмісті Єрусалима на горі Голгофі. Він
Своєю смертю Ісус спокутував гріхи людства. Ця жертовність ще більше переконала людей у тому, що його вчення істинне. Невдовзі поширилася думка, що в образі Ісуса сам Бог відвідав землю. Учення його про любов і милосердя поступово оволоділо серцями людей. Ісуса називали Христом або Месією, тобто “божественним”.
Так розпочалося християнство – віра, в основі якої заклик бути добрими й милосердними одне до одного, бути порядними, вірними, бо це і є шлях до гармонії, шлях до щастя. Учення Ісуса поширилося по всій землі, подаючи надію всім. Священною книгою християн став Новий Заповіт, який містить чотири Євангелія – розповіді про Христа: про його народження, самовіддане служіння людям, страдницьку смерть на хресті й чудесне Воскресіння. Нині кожного року християни всього світу згадують про давні події й по-новому емоційно переживають їх, бо в історії життя та смерті Ісуса – нагадування людству про найважливіші моральні істини, що зберігають саме існування людства.
Ось чому вчення Ісуса таке важливе й потрібне всім.