Морально-етичне вчення Євангелій, побудоване на науці любові до людей

Найвыдомыша у світі книга, Біблія, складається з двох частин – Старого та Нового Заповіту. Старий Заповіт створювався з XV ст. до н. е. різними людьми: Мойсеєм, який обгрунтував християнські засади існування людини в “П’ятикнижжі Мойсея”; наймудрішим з царів Соломоном, поради якого продовжують лишатися актуальними дотепер, царем Давидом, автором більшості релігійних гімнів – Псалмів, та іншими представниками свого часу. Текст Старого Заповіту був упорядкований приблизно в 400-350 рр. до н. е. Старий Заповіт висвітлює події, що відбувалися

до приходу на землю Ісуса Христа, який, за біблійним переказом, є Сином Божим. Новий Заповіт є підтвердженням основної ідеї християнської моралі, підсумованої Десятьма Заповідями, що їх виклав Мойсей у своєму П’ятикнижжі. За Біблією, Ісус Христос був посланий у людський світ, аби нагадати людям про цю мораль та вказати їм правильну дорогу до вічного життя.

Якщо покладатися на відомості з Нового Заповіту, Христос пройшов через смерть, а потім – через воскресіння. Саме тоді учні Ісуса почали записувати його біографію. Слово “Євангеліє”, яким називаються життєві описи Ісуса, позначає добру вість. Новозаповітне

Євангеліє складається з чотирьох книг, написаних чотирма учнями Христа – Матфеєм, Марком, Лукою та Іоанном.

Сюжети всіх Євангелій майже ідентичні, адже розповідається в них про ті ж самі події. Але оповідачами виступають різні люди, тому повна картина діянь Ісуса Христа постає тільки після прочитання всіх чотирьох Євангелій. Лука був єдиним освіченим євангелістом. Грек за походженням, він жив у Антіохії, яка на той час вважалася третьою світовою столицею після Рима й Константинополя.

Його Євангеліє носить характер послання. Натомість твір Іоанна відрізняється від інших легкістю сприйняття, художністю та своєрідністю. Усі чотири Євангелія висвітлюють події життя Ісуса Христа: його народження та чудесне спасіння під час убивства Іродом усіх немовлят; його проповідницьку діяльність; дива, які він творив, лікуючи людей та наставляючи їх на путь праведну; розп’яття Ісуса Христа на Голгофі та його воскресіння з мертвих. Євангельські книги зворушують нас своєю щирістю, неупередженістю, цікавістю розповіді.

Вони поєднані спільною ідеєю – ідеєю вчення Ісуса Христа про любов до ближнього, яка є основою життя за християнськими законами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Морально-етичне вчення Євангелій, побудоване на науці любові до людей