“Діалектика душі” в романі Л. Толстого “Анна Кареніна”

Головна героїня роману Л. Толстого “Анна Кареніна” – Анна Аркадіївна Кареніна – красива, аристократична заміжня жінка з Санкт-Петербурга, чиї прагнення до любові та емоційної чесності роблять її ізгоєм суспільства. Анна – красивий людина у всіх сенсах: розумна і грамотна, вона читає приспівуючи, пише дитячі книги і показує вроджену здатність цінувати мистецтво. Вона захоплює увагу практично всіх у вищому суспільстві. Анна вірить в любов – не тільки в романтичну любов, а й в сімейну, в дружбу.

Анна не терпить нічого, крім підробки.

Характер

Анни Кареніної наповнений складностями: наприклад, вона винна в оскверненні її шлюбу, але вона залишається благородною і захопленою. Вона елегантна, завжди одягнена в сукню. Анна дуже близька до ідеальної аристократичної російської дружини другої половини XIX століття.

Серед найбільш відомих якостей Анни є її пристрасний дух і рішучість жити на власних умовах. Вона феміністка, майже героїчна жінка. Анна стикається в Санкт-Петербурзі з вищим суспільством і відмовляється у вигнанні, до якого вона була засуджена, відвідувала оперу, яку вона дуже добре знає, але вона не зустрічала нічого, крім

презирства і глузувань.

Анна є мучеником в старомодній Російській патріархальній системі. Її брат далеко слабше в її моралі, але ніколи не був покараний за свою розпусту, у той час як Анна засуджена до соціального вигнання і самогубства. Крім того, Кареніна глибоко віддана своїй сім’ї і дітям, як ми бачимо це, коли вона пробирається назад у свій колишній будинок, щоб відвідати свого сина і привітати його з днем народження.

Основний принцип життя Анни полягає в тому, що любов сильніша, ніж що-небудь інше, сильніша навіть за обов’язок. Вона залишається прихильною цим принципам.

Анна Кареніна відкидає пропозицію Кареніна залишиться з ним, але погоджується на те, що буде просто підтримувати зовнішні пристойності неушкодженого шлюбу і сім’ї. У більш пізніх стадіях її відносинах з Вронським Анна не турбується, що він більше не любить її, а залишається з нею тільки з обов’язку. Її вигнання з цивілізованого суспільства в пізнішій частині роману є символічною відмовою від усіх соціальних умовностей, які ми зазвичай приймаємо як належне.

Серце Анни Кареніної прагне до спокою. Наполегливість Анни жити за велінням свого серця робить її піонером, жінкою, яка шукає пристрасть, жінкою, яка домінує в суспільстві.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Діалектика душі” в романі Л. Толстого “Анна Кареніна”