“Діалектика душі в романні Льва Толстого “Анна Кареніна”

У своєму відомому романі “Анна Кареніна” Лев Толстой не обмежився лише звичайними описами подій і життів, він був зацікавлений у вивченні душ героїв свого твору, тому цій темі він приділив досить багато уваги. Зрозуміло, що частіше за інших в романі автор копався в душі головної героїні Анни Кареніної, саме про неї хочеться говорити в більшій мірі, коли мова заходить про діалектику душі. Але не Анною Кареніною єдиною, адже автор також описує душі й інших героїв.

Діалектика душі Анни Кареніної розкривається завдяки тому, що вона була

персонажем досить суперечливим. Незважаючи на необхідність залишатися вірною чоловікові, якому вона народила сина, Анна Кареніна через млявість і пасивність свого чоловіка, який приділяв їй мало уваги і зробив їхні почуття холодними, полюбила іншого чоловіка. Природно, що така зрада призвела б до величезної ганьби, тому головна героїня початку дійсно мучитися. У цьому і проявляється діалектика її душі – з одного боку, вона знову когось полюбила, в її серці оселилися настільки приємні любовні почуття, з іншого ж боку, ці величні почуття приносили їй великі страждання, подолати які можливим не представлялося.

Через

цей внутрішній конфлікт Анна Кареніна почала звинувачувати в усьому саму себе і не знайшла нічого кращого, ніж кинутися під поїзд.

Другим персонажем, щодо якого по-моєму можна говорити про діалектику душі, був Костянтин Левін. Я думаю, що Левін мав все для того, щоб бути щасливим. Цей молодий чоловік належав до високого суспільства, але на тлі інших людей з цього суспільства був більш моральним, більш відповідальним.

Він би міг домогтися великих досягнень завдяки своїй тязі до пізнання, але проблема полягала в тому, що бажання дізнаватися відповіді на питання життя робило його нещасним. Він одночасно шукав і мучився від того, що знайти насправді нічого. Діалектика його душі виявляється в тому, що, маючи все для того, щоб бути щасливим, він не насолоджується життям, а шукає питання для свого розуму, а потім мучиться, намагаючись знайти відповіді на ці питання.

Як мені здається, Анна Кареніна і Костянтин Левін – це найкращі герої для розуміння діалектики душі людини в романі Льва Толстого. Доля їх склалася по-різному, у Анни Кареніної більш трагічно, але в той же час обидва вони страждали через свої позитивні якостей – бажання любити у Анни Кареніної і бажання пізнавати і Костянтина Левіна. Людина в загальності – істота діалектична.

Я переконаний, що серед реальних людей можна зустріти багато таких, які страждають, навіть маючи все, що потрібно для найкращого життя.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Діалектика душі в романні Льва Толстого “Анна Кареніна”