“Чи потрібна сьогодні освіта?”

Людина витрачає на отримання освіти значну частину свого життя. При цьому не варто плутати освіту і отримання знань. Освіта – це дитячий садок, школа, вищий навчальний заклад і інші види навчальних закладів, а ось знання людина цілком може отримувати протягом всього свого життя, займаючись тими чи іншими заняттями. Особливість освіти в тому, що оцінку твоїм знанням дає не практика, а якась інша людина, зі своїми особливостями, суб’єктивними поглядами і тому подібним.

Так чи варто витрачати стільки життєвого часу на освіту або людина

може відмовитися від усього цього і займатися практичною діяльністю відразу?

Що ж, відповісти на це питання адекватно можна лише тоді, коли багато чого вже проаналізовано і зроблені певні висновки. Важливо розуміти, які у освіти переваги і які в неї недоліки. Лише після цього можна зробити правильний вибір.

Спершу хотілося б розповісти про переваги освіти. Завдяки навчанню в школі або університеті людина тренує себе і починає краще розуміти свої здібності і схильності. Якщо ти вчишся з бажанням отримати ту чи іншу професію, в кінцевому підсумку ти рано чи пізно зрозумієш, подобається тобі ця професія чи ні,

чи є в тебе до неї схильність чи ні. А ось без розуміння цього нічого досягти в житті не можна.

Крім того, інформаційне коло людини розширюється, тобто майбутній професіонал, який добре навчився, зможе не просто автоматично робити одне і те ж кожен день, він буде розуміти, що він робить і навіщо він це робить. Все це надзвичайно важливо.

Але у освіти існують і певні недоліки. По-перше, тобі доводиться контактувати з вчителями чи викладачами. Іноді викладачі впливають на учня позитивно, але буває і так, що відбувається повністю навпаки. Іноді після спілкування з викладачем в учня зникає будь-яке бажання вчитися, він втрачає віру в себе, а це всього лише з тієї причини, що викладач не знайшов до нього правильний підхід. Ще однією негативною стороною освіти є те, що часто воно є марною.

Багато людей критикують сучасну освітню систему за те, що вона не видає суспільству гідних професіоналів.

Як і будь-яке інше явище, освіта має певні позитивні і негативні риси. Я все ж схиляюся до думки, що скасовувати всю цю систему було б нерозумно. Історія не дарма поступово виробила ту освітню систему, яка сьогодні існує. Ми повинні бути в міру консервативні і розумні, щоб не зруйнувати те, що існує сьогодні заради незрозумілого поки що ефекту. Нехай освіта залишається такою, якою воно є.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Чи потрібна сьогодні освіта?”