Поема “Катерина” – один з найбільш драматичних творів Тараса Шевченка. У ньому великий український автор розповідає сумну історію української жінки, яка полюбила москаля, довірилася йому, народила від нього дитину. Але москаль відмовився визнавати і її, і свою дитину. Катерина спробувала знайти його, вже не сподіваючись на прихильність по відношенню до себе, бажаючи всього лише врятувати свого сина від потреби і ганьби.
Але, коли вона його відшукала, він лише гидливо відвернувся. Катерина не змогла пережити такої ганьби і покінчила
Безумовно, ця поема дуже повчальна. Тарас Шевченко прекрасно знав те суспільство, в якому живе, розумів всі процеси, які в ньому відбуваються. Катерина не просто народила малюка поза шлюбом, вона народила його від того, хто для її батьків та односельчан вважався ворогом. Саме з цієї причини ніхто ніяк не міг визнати її нормальною і залишити вдома, з дому вона була прогнана.
Незважаючи на свою віру в краще і в визнання москалем власного сина, навряд чи вона могла всерйоз на це розраховувати. Все-таки варто розуміти,
Але з тих часів, які були описані в поемі, по-перше, пройшло вже досить багато часу. Сьогодні норми моралі все ще діють і ефективні, але люди ставляться з ним уже не так серйозно, як то було раніше. Через все це навряд чи жінку, яка народила дитину від малознайомої людини, батьки будуть готові просто вигнати з дому.
Звичайно, вони можуть засудити її та насварити, але взяти на себе відповідальність за звичайне виставлення за двері брати вони не готові. По-друге, незважаючи на складне політичне становище України сьогодні, все-таки війни зараз немає. З цієї причини проблема зовсім неактуальна – жінки не можуть народжувати від окупантів, оскільки окупанти на цій землі просто відсутні.
Я думаю, що проблема Катерини з однойменного твору Тараса Шевченка сьогодні переважно свою актуальність вже втратила. По-перше, на дворі немає війни, країна не окупована, від ворога народити неможливо. По-друге, суспільство змінилося, стало більш м’яким.
Жінки сьогодні отримали набагато більше прав, ніж мали: вони можуть витребувати аліменти, звернутися до суду тощо. Світ змінився: якщо раніше він надавав більше прав і обов’язків чоловікам, то сьогодні все навпаки – у жінок більше прав і менше обов’язків, ніж у чоловіків.