Адріатичне море

Адріатичне море – частина Середземного моря між Апеннінським і Балканським півостровами. В IVст. до н. е. грецькі купці заснували між устями По й Адидже місто Атри Адрия. Походження цієї назви зв’язують із мовою древнього населення цих місць иллирийским, у якому є слово айиг – “вода”, “море”. За назвою міста в греків одержав назву Адріатична затока сучасного Іонічного моря, що пізніше став виділятися в окреме Адріатичне море

Азовське море – море басейну Атлантичного океану. Сучасна назва походить від назви міста Азов

тюрк. азак – “низький”, тобто той, що лежить у нижньому плині Дону. В античні часи море називалося Меотида меоти – народ, що у стародавності жив на його берегах, а також Меотис-Лимне із гр. “озеро меотов”.

Азовське море серед всіх морів земної кулі найбільше прорізається вглиб материка, а саме в Східноєвропейську рівнину. До того ж воно саме мілководне із всіх морів, нашої планети. Середня глибина його досягає лише 8 м, а сам більша не перевищує 14 м, тобто висоти п’ятиповерхового будинку.

Тому під час осінніх штормів тут дуже небезпечно для кораблів не стільки потонути, скільки розбитися об морське

дно. Азорські острова – архіпелаг в Атлантичному океані, що складається з 9 островів. Був відомий у стародавності карфагенским мореплавцям, а в середні століття – арабам, норманам і генуезцам.

Між 1427 і 1432 р. острова були знову “відкриті” португальським капітаном Гонсалу Велью Кабралом. Антильські острова – архіпелаг у Карибському морі. У перекладі з латинської мови назва означає “острова, які розташовані навпроти” від антие – “перед, навпроти” і Шаз – “острова”.

Т. е. Антильські острова – “ті, що розташовані напроти материка”.

Аравійське море – море Індійського океану. Назване від Аравійського півострова

Атлантичний океан – розташований між Гренландією й Ісландією на Півночі, Європою й Африкою – на Сході, Північною й Південною Америкою – на Заході, Антарктидою – на Півдні. Уперше назва зустрічається в добутках давньогрецького історика Геродота V ст. до н. е., що вказував, що “море за стовпами Геракла тобто за Гібралтарською протокою називається Атлантис”, а в римського, ученого Плиния Й ст. назва вживається вже в сучасній формі – Океанус Атлантикус, тобто Атлантичний океан. Походження назви пов’язане з відомим у Древній Греції міфом про Атланта – титані, що тримав на своїх плечах небокрай


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Адріатичне море