А вже весна, а вже красна!

Всі ми з нетерпінням Чекаємо приходу весни, коли стане тепліше і Природа прокинеться від тривалого зимового сну. А наші предки, виявляється, не просто мріяли про цю пору року – вони намагалися прискорити її прихід. Коли починали сходити сніги, а сонячне проміння пригрівало дедалі сильніше, українці проводили обряди зустрічі весни. Вони вважали, що в цей час відбувається боротьба двох сил: Морозу і тепла, і намагалися допомогти весні подолати її супротивницю – зиму. Для цього по селах і полях носили зображення сонця, водили хороводи, а в

багатті спалювали зроблене з соломи опудало, яке втілювало в собі постать зими.

Діти носили по оселях випечених з тіста “Жайворонків”, бо, за давніми повір’ями, весну приносили на крилах птахи, що поверталися з вирію. Всі обрядові дії супроводжувалися піснями, які називалися веснянками. Веснянки закликали весну і добрий врожай: Благослови, мати, весну зустрічати, Щоб родилось в полі житечко.

Вважалося, що завдяки цим пісням в оселі поселялися щастя, радість, здоров’я. У весни завжди питали, що вона принесла. Принесла я вам літечко, Ще й запашненьке зіллячко…

Принесла я вам ягнятко, Ще й маленьке є телятко.

Завдяки веснянкам ми можемо переконатися, що люди з давніх-давен любили весну, називали її “весна-красна”, “весняночка-паняночка”. Я вважаю, що було б дуже гарно, якби ми Перейняли традицію і також святкували прихід цієї пори року.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

А вже весна, а вже красна!