“Зіткнення краси й моралi в романi “Портрет Дорiана Грея”

Твір Оскара Уайльда, роман під назвою “Портрет Доріана Грея”, ставить перед тими, хто його читає, безліч цікавих проблем, які можна досліджувати тривалий час. Існує багато аналітичних статей і припущення літературних критиків щодо того, що дійсно хотів розповісти нам письменник. Але, як правило, в будь-якому з аналізів є згадка одночасно краси і моралі. Адже і те, і інше було притаманне і характерне головному героєві твору, молодій людині на ім’я Доріан Грей.

Саме через головного героя і розкривається серйозний конфлікт між мораллю

і красою.

Доріан Грей був досить гарним, привабливим молодим чоловіком. Іноді краса важлива навіть для чоловіків, і це був саме той випадок. Завдяки своїй зовнішності Доріан зміг отримати певну популярність в суспільстві, йому вдалося стати визнаною людиною і в деяких випадках навіть маніпулювати іншими людьми. Він досить швидко усвідомив це і став цим займатися.

Як відомо всім нам, людина, яка здійснює аморальні вчинки, дуже часто втрачає свою красу, адже її зовнішність стає менш м’якою, більш жорстокою. Але з Доріаном Греем сталося дещо незвичайне – всі ті злочини, які він здійснював, відзначалися не

на його зовнішності, а на його портреті, який просто стояв у коморі. Звичайно, таке не могло тривати вічно, в результаті молодий чоловік все-таки поніс покарання.

Красиві люди повинні здійснювати моральні вчинки. Зовнішня людська краса рідко коли може бути сумісна з внутрішньою потворністю. Внутрішня сторона людини, у свою чергу, формується за рахунок того, що людина робить, за рахунок її вчинків. Саме в цьому і криється зіткнення між мораллю людини і її красою – практично не буває так, щоб аморальність і краса повноправно і повноцінно поєднувалися в одному і тому ж чоловікові. Певний час Доріан Грей зміг обманювати себе, своє життя і долю, він одночасно залишався красивим і аморальним чоловіком.

Хоча, звичайно, тривати це довго просто не могло, рано чи пізно щось повинно було змінитися, а молодий чоловік повинен був би нести серйозну відповідальність. Так і сталося – знищуючи свій потворний портрет, на якому був зображений моральний образ Доріана Грея, молодий чоловік знищив себе самого.

Думається, що хоч доля Доріана Грея і була сумною, він, як людина аморальна і самовідданий гедоніст, заслужив такої долі. Кожна людина має відповідати за свої вчинки. І навіть якщо хтось відмовляється відповідати, доля сама надолужить і покаже йому його місце.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Зіткнення краси й моралi в романi “Портрет Дорiана Грея”