Єдність людини й природи (По казці-були М. М. Пришвіна “Комора сонця”)

Я адже, друзі мої, пишу про природу, сам же тільки про людей і думаю. М. М. Пришвін М. М. Пришвін – один зі своеобразнейших письменників, що подарував нам безліч оповідань, повістей, “географічних нарисів” про природу. У них усе об’єднано людиною – неспокійною, думаючим, людиною з відкритою й сміливою душею. Велика любов письменника до природи народилася з його любові до людини.

Ця тема простежується в казці-були М. М. Пришвіна “Комора сонця”.

“В одному селі, біля Блудова болота, у районі міста Переяславль-Залесского,

осиротіли двоє дітей”, – так починається чудовий добуток. Цей початок нагадує казку, де читач входить у чудесний мир, де все живе взаємозалежний. На цьому тлі з’являються два образи – Настя й Митраша. “Настя була як золота курочка на високих ніжках.

Волосся відливали золотом, ластовиння по всій особі були великі, як золоті монетки”.

Митраша був маленький, але щільний, “мужичок у мішечку”, посміхаючись, називали його між собою вчителі в школі. Після смерті батьків все їхнє селянське господарство дісталося дітям: хата пятистенная, корова Світанок, телушка Дочка, золотий півень Петя й порося

Хрін. Діти піклувалися про всіх живих істот.

Настя займалася жіночими домашніми справами, “з лозинкою в руці выгонялаона своя улюблена череда, растопляла пекти, чистила картоплю, заправляла обід і так клопотала по господарству до ночі”, На Митраше лежало все чоловіче господарство й суспільна справа. “Він буває на всіх зборах, намагається зрозуміти суспільні турботи”.

Так діти жили дружно, не знаючи прикростей і лих. Один раз вирішили вони піти в ліс за журавлиною. “Кисла й дуже корисна для здоров’я ягода журавлина росте в болотах улітку, а збирають її пізньої восени”. Згадавши про те, що є таке місце, називане палестинкой, “вся червона, як кров, від однієї тільки


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Єдність людини й природи (По казці-були М. М. Пришвіна “Комора сонця”)