У своєму творі “Подорож до Ліліпутії ” Джонатан Свіфт описав унікальну фантастичну історію. Молода людина на ім’я Гулівер потрапив в країну, де всі люди були набагато менше його за розміром. Але недоліки цієї країни були далеко не тільки в цьому. Спочатку у Гуллівера справи йшли просто чудово – його добре зустріли, жодним чином намагалися не образити, незважаючи на його високий зріст і навіть змінювали свої закони і правила для його зручності.
Але пізніше все змінилося, що змусило задуматися про справедливість держави ліліпутів
З ходом часу Гулівера почали використовувати у війнах, хоча це було нечесно по відношенню до ворога Ліліпутії, його експлуатували на повну. Пізніше ж, ліліпути і зовсім захотіли вбити велетня, але обмежилися рішенням просто виколоти йому очі. На щастя для недбайливого мандрівника, йому вдалося втекти з цього божевільного місця.
Як мені здається, в нормальній державі ставлення має бути до всіх однаково хорошим, якою би не була людина. Людина може бути високою, низькою, худою, товстою, зрештою, розумною чи дурною, але державі потрібно існувати не для того, щоб експлуатувати людину,
Спочатку там ставилися до Гулівера добре, але тільки для того, щоб потім його унікальні властивості використовувати для своїх благ.
Крім того, саме суспільство ліліпутів було абсолютно неправильним. Там існували найдурніші конфлікти на релігійному грунті між так званими гостроконечниками і тупоконечниками. Сам Джонатан Свіфт був дуже консервативною людиною і вважав, що церква повинна бути лише одна, тому з усією своєю дотепністю показав всю дурість відмінностей релігій і тих конфліктів, які були з цим пов’язані.
На мою ж думку, нормальна держава і зовсім повинно бути світською, адже релігія – це один ще аспект поділу людей, а не їх об’єднання. Втім, релігійний Джонатан Свіфт напевно зі мною не погодився б.
Основними проблемами держави у творі Джонатана Свіфта “Подорож до Ліліпутії” були несправедливе ставлення до людини, яка відрізняється від всіх інших людей і її експлуатація, а також надмірні протиріччя і конфлікти через релігію. Автор зміг майстерно показати і в деяких випадках висміяти слабкості держави, а також донести кожному читачеві важливість створення нормальної держави громадянами.