Політична еліта держави – це група людей, які борються за владу в країні, перемагають і програють у цій боротьбі, керують державою або перебувають в опозиції. Незважаючи на таке визначення еліти, політичні особистості, що входять до неї, далеко не завжди є хорошими керівниками, управлінцями і лідерами для суспільства. У зв’язку з усім цим можна говорити, що політична еліта має певну якість – іноді це якість висока, але бувають і випадки, коли якість її невисока. Зазвичай це залежить від держави – ??чим держава більш демократична, тим
Як стає зрозуміло з цього, держави не є однаково демократичними.
Якщо ж міркувати про ідеальну демократичну державу, якої насправді в сучасному світі не існує, все-таки можна виділити деякі особливості її політичної еліти. По-перше, я думаю, що політична еліта демократичної держави повинна бути соціально орієнтованою. Кожне суспільство – будь то мале або велике – несправедливо в тій чи іншій мірі. Деякі члени цього суспільства більш спритні і заповзятливі за своєю природою, завдяки цьому вони можуть обманювати менш підприємливих і хитрих людей, користуючись їх наївністю.
Як
Загалом, це – найбільший недолік демократії. Саме з цієї причини політична еліта країни, здійснюючи управлінням державою, повинна орієнтуватися не на хитру і багату меншість, а не чесну і відносно небагату меншість. Таким чином, в суспільстві буде підтримуватися соціальний баланс між багатими і бідними, а фінансова прірва між ними не буде настільки великою.
Безумовно, політична еліта повинна володіти і іншими важливими якостями. Ці люди повинні походити з благородних і аристократичних родів, в дитинстві і юності не повинні відчувати потреби, щоб не збагачуватися за допомогою влади, а дійсно працювати на благо людей. Політичні лідери країни повинні бути професіоналами в певних галузях знань, щоб рухати державу вперед і реформувати її.
До політичної еліти можна висувати різні вимоги, але я переконаний, що найголовніше для неї – це соціальна орієнтованість, відповідальність перед жителями, походження її членів і їх професіоналізм. Думаю, що з усіма цими якостями політичні лідери можуть підтримувати демократію в країні і розвивати її в правильному напрямку.