Я велосипедист (оповідання з повчальним сюжетом)

Велосипед – дуже розповсюджений вид транспорту. Велосипеди бувають різних видів – залежно від їхнього призначення, конструкції й функцій. По призначенню велосипеди бувають дитячі, підліткові й дорослі.

По конструкції основними видами є одноколісні, двоколісні, триколісні, четырехколесные, велоколяски, тандеми. По функціях цей вид транспорту може бути різних видів – гірські, дорожні, спортивні, вантажні, циркові й т. п. Конструкція велосипеда розроблена таким чином, щоб мінімізувати можливість травмуватися як водієві, так і навколишньої.

Класична

конструкція велосипеда передбачає наявність таких елементів: колеса, педалі, ланцюг і спеціальні кріпильні конструкції, кермо. Додатково велосипеди оснащують елементами, спрямованими на підвищення безпеки – дзвінок, дзеркало, гальма, фари, світловідбивачі, габаритні вогні, захисні дуги й накладки. Щоб забезпечити Безпека використання велосипедного транспорту, необхідно уважно стежити за справністю функціонування всіх деталей його конструкції.

Для цього потрібно проводити систематичну перевірку технічного стану велосипеда перед його використанням. Їдучі на велосипеді, повинні виконувати

спеціально розроблені правила дорожнього руху. А саме:

Їздити дорогами можна лише після досягнення 14 років; їздити по дороге можна тільки у випадку, якщо водій уміє впевнено керувати велосипедом; при керуванні велосипедом на проїзній частині потрібно тримати дистанцію від тротуару – не больее 1 м і дотримуватися безпечної відстані з іншими учасниками дорожнього руху; при поворотах обов’язково потрібно сигналізувати про їх іншим учасникам дорожнього руху, піднімаючи руку, що відповідає напрямку повороту; при необхідності обгону інших учасників руху потрібно сигналізувати про цьому, використовуючи дзвінок; обов’язково потрібно включати фари, габаритні вогні й світловідбивачі при їзді в темний час доби; потрібно дотримуватися швидкості, певної дорожніми знаками; категорично забороняється їхати, не тримаючись за кермо, не тримаючи ноги на педалях не слід їхати на велосипеді, тримаючись за інший транспорт; на велосипеді можна перевозити лише такий вантаж, що не заважає керуванню й не заважає пересуванню інших учасників дорожнього руху; можна перевозити лише пасажирів, вік яких не перевищує 7 років і тільки за умови наявності спеціально обладнаного місця для сидіння; не рекомендується використання велосипеда під час погодних умов, які утрудняють керування – погана видимість, дощ, ожеледь, сніг Як відомо, при порушенні правил дорожнього руху можливе виникнення дорожньо-транспортних випадків (ДТП). Вони діляться на типи в залежності от того,

Хто був винуватцем ДТП (водій, пішохід і т. п.);

Які наслідки (із загибеллю або травмуванням людей, без людських жертв, з матеріальним збитком або без них);

Хто був учасником ДТП (за участю автомобілів, суспільного транспорту, велосипедів і т. п.);

Де трапилося ДТП (на перехресті, підйомі, спуску);

Які причини ДТП (перевищення швидкості, нетверезий стан водія).

У випадку, якщо велосипедист виявився дієприкметниковим до ДТП, він повинен залишитися на місці події до прибуття працівників ДАІ й при необхідності надати допомогу потерпілим до прибуття медиків. Водій велосипеда повинен знати й правильно розуміти хоча б деякі з дорожніх знаків. Найважливішими для велосипедистів є знаки таких груп:

Попереджувальні знаки – “перехрестя із трамвайною лінією”, “викидання кам’яних матеріалів”, “падіння каменів”, “дорожні роботи”, “виїзд велосипедистів”; заборонні знаки – “рух механічних транспортних засобів заборонений”, “рух на велосипедах заборонений”, “виїзд заборонений”, “рух пішоходів заборонений”; знаки – “доріжка для пішоходів”, “доріжка для пішоходів і велосипедистів”; інформаційні знаки – “місце зупинки таксі”, “підземний пішохідний перехід”, “наземний пішохідний перехід”; знаки сервісу – “лікарня”, “місце відпочинку”, “туалет”. Важливо також знати особливості розмітки доріг: найважливішим для велосипедиста є розпізнавання “зебри” із вказівкою напрямку рух пішоходів або без його

Отже, велосипедист – це повноправний учасник дорожнього руху й повинен виконувати всі правила й вимоги, установлені відповідними законами.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Я велосипедист (оповідання з повчальним сюжетом)