“Вибрати не можна тільки батьківщину”

Слова відомого українського письменника Василя Симоненка про те, що можна вибирати все, крім батьківщини, дійсно мають не тільки очевидний і зрозумілий для всіх зміст, а й прихований, істинний підтекст, прислухатися до якого має кожен. Так, для всіх людей батьківщиною є планета Земля, але склалося так, що наша планета має різні частини і різних людей, що населяють ці частини. Саме тому неможливість вибрати власну батьківщину іноді настільки турбує людей.

Навряд чи колись в історії власного існування України була об’єктивно найбільш комфортним

і зручним місцем проживання для людини. Протягом довгого часу наша країна перебувала під гнітом представників інших країн. Ми не могли реалізувати свою державність у повній мірі з ряду важливих причин. Безумовно, все це робило життя українців на власній батьківщині досить неприємним і вже точно некомфортним. Дійсно, який же може бути комфорт, якщо людина не є господарем на власній землі.

У певний історичний момент Україна все-таки змогла стати незалежною, суверенною і повноцінною державою. Проте, чомусь навіть після цього її громадяни не відчули себе повноправними господарями власної території. Вже довгий

час після становлення незалежності країни держава не може або просто відмовляється забезпечити все для того, щоб українці на своїй землі стали просто щасливими.

Все це дуже сумно, але залишається визнати, що це дійсно так. Втім, бути може, даний період є всього лише періодом становлення повноцінної державності і незабаром справи підуть на поправку? Але на сьогоднішній день таке враження не складається.

Проте, незважаючи на всі проблеми і неприємності, перераховані в попередньому абзаці, ні в якому разі не можна відмовлятися від своєї батьківщини і визнавати її неспроможність. Це було б найбільшою і трагічною помилкою в світлі того, що рідна країна просто перестане існувати, якщо люди, які проживають в ній, відмовляться вірити в неї і робити все для її процвітання. Бути може, хтось хотів би вибрати більш успішну країну, де можна було б насолоджуватися життям і не вирішувати проблеми, але наша батьківщина така, яка вона є, і ми зобов’язані робити її кращим місцем для життя власними силами.

Іноді письменники формулюють дійсно геніальні думки. Фраза Василя Симоненка про те, що не можна вибирати батьківщину, велична за своїм змістом і своєю суттю. Її тонке розуміння дасть життєвий орієнтир, впевненість у завтрашньому дні і готовність захищати і боротися за батьківщину і її успіх, що б не трапилося.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Вибрати не можна тільки батьківщину”