Василь Симоненко – Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))

Василь Симоненко

Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))

У країні Сльозолий правив цар Плаксій. У нього було три дочки – Нудота, Вай-Вай та Плакота і три сини Плаксуни. Цілими днями вони плакали. Цар звелів, щоб плакали і всі діти в країні, бо він любив їхні сльози пити.

Незважаючи на заборону сміятися, до дітей приходив добрий дядько Лоскотон і веселив їх. За Лоскотоном ганялися цареві охоронці, але ніяк не могли спіймати. Тоді цар Плаксій пообіцяв тому, хто спіймає Лоскотона, віддати свою дочку за дружину.

Був

у царя капітан Макака, який дуже хотів стати царським зятем. Він підстеріг Лоскотона і спіймав його. У палаці зібралися грати весілля.

Але тут до в’язниці, де сидів Лоскотон, прийшли батраки й робітники і звільнили доброго веселого чоловіка. У царя в цей час був бенкет: усі скакали й од щастя гірко плакали, бо то радість у них така. Аж раптом – Лоскотон!

Стрибнув до царя на трон, почав його лоскотати, і Плаксій так розреготався, що аж лопнув од сміху. Цареві діти втекли до чужих країв, а країна та живе весело й донині. Критика, коментарі до твору, пояснення (стисло) Казка В. Симоненка у віршованій гумористичній формі утверджує оптимістичний, життєрадісний світогляд, силу дружби та взаємодопомоги. “Плачем горю не поможеш”, – говорить народна мудрість, тому треба навчитися керувати своїми емоціями, завжди сподіватися на краще.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Василь Симоненко – Цар Плаксій та Лоскотон (Критика, скорочено, пояснення (стисло))