“У чому поразка і подвиг Жульєна Сореля? За твором Стендаля “Червоне і чорне”

Жульєн Сорель – це не просто головний герой великого твору “Червоне і чорне” видатного французького письменника Фредеріка Стендаля. Крім того, Жульєн також може вважатися надзвичайно цікавим образом, людиною, яка зустрічається дуже рідко, а тому дуже цікава для розгляду і аналізу. Зокрема, поряд з іншими проблемами образу цієї молодої людини, дуже цікаво подумати про те, що було його справжнім життєвим подвигом, а що ж – поразкою.

Давши відповідь на це запитання, можна буде зрозуміти дуже багато чого в цілому про Жульєна Сореля

і його життя.

Мабуть, варто все ж почати з подвигів цього молодого чоловіка. Я вважаю, що подвиги його набагато значніші й істотніші, ніж поразки. Перше, що можна про нього сказати – це те, що він домігся значно більших успіхів, ніж люди, які перебували в таких же складних умовах, як і він сам.

Зокрема, Жульєн не був парижанином, він народився в передмісті у дуже скромній родині. Але добився він досить багато як для свого віку і незавидного походження. Звичайно, можуть бути питання до його життєвої філософії, загальної моральності, але, як свідчить життєва мудрість, переможців не судять. І якщо б він домігся великого

життєвого успіху, як він того і хотів, здається, ніхто б не став сильно засуджувати його за те, як він вів себе протягом всього свого життя.

Втім, всі життєві перемоги хтось напевно захоче спростувати аргументом про те, що Жульєн Сорель був убитий в дуже молодому віці.

Дійсно, якщо ти помираєш таким молодим, то ніякі успіхи і перемоги не можуть все це виправдати. Думається, що головна поразка Жульєна Сореля полягала в тому, що він ніяк не міг влаштувати особисте життя. Він був занадто бунтівним і емоційним, щоб у сердечних справах керуватися все ж не одним лише серцем, але і розумом.

Але, на жаль, йому це не вдалося. З цієї причини в один з таких поривів емоцій він скоїв злочин, за який повинен був понести відповідальність. І вийшло так, що цієї відповідальністю стала смертельна кара молодої людини.

У Жульєна були перемоги в житті, його ніяк не можна назвати невдахою або чоловіком, який був ні на що не здатний. Тим не менш, всі його таланти, успіхи, численні і вражаючі перемоги були просто перекреслені за рахунок того, що Жульєн скоїв злочин, за що і був згодом страчений. Втім, я буду стояти на своєму і стверджувати, що перемоги Жульєна стали значно істотніше, ніж поразки. І він би перемагав ще, якщо б не допустив цю фатальну помилку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“У чому поразка і подвиг Жульєна Сореля? За твором Стендаля “Червоне і чорне”