Твір роздум: Легендарний крейсер

Якби вас попросили назвати відомий крейсер, більшість відповіла б не вагаючись: “Аврора”. Жоден із кораблів дореволюційного військово-морського флоту не удостоєний такої високої честі, як легендарний крейсер. Адже ж саме постріл з “Аврори” став 25 жовтня (7 листопада) сигналом до штурму Зимового палацу. “Саме революційні моряки разом з робітничими загонами брали найактивнішу участь у поваленні самодержавства того історичного дня. На честь десятої річниці Великої Жовтневої соціалістичної революції корабель було нагороджено

орденом Червоного Прапора.

А чи знаєте ви про участь аврорівців у Великій Вітчизняній війні?

Коли фашисти віроломно напали на нашу країну,- крейсер знаходився у місті Оранієнбаум (нині Ломоносов). Він не мав свого ходу. Адже ж кораблю виповнилося 38 років.

Проте гармати “Аврори” були такі ж потужні, як і раніше. У червні 1941 року, коли ворог став загрожувати Ленінграду, з крейсера зняли дев’ять із десяти гармат. їх розташували на Вороньїй горі неподалік від нинішнього селища Можайського. Так була створена окрема артилерійська батарея “А”, до складу якої ввійшли три моряки-аврорівці.

У вересні

бійці невеличкої батареї відбили більше десяти танкових атак. Вони розгромили колону ворожих автомашин і бронетранспортерів. А коли закінчилися боєприпаси, гармати довелося підірвати.

У дні блокади Ленінграду вороги неодноразово обстрілювали “Аврору”. У корпусі крейсера нарахували півтори тисячі пробоїн. Умілі руки ленінградських корабелів відновили дорогий нам корабель.

З 1948 року “Аврора” – на вічній стоянці на Неві. Легендарний крейсер – один із пам’ятників Великої Жовтневої соціалістичної революції. Одночасно корабель є філіалом Центрального військово-морського музею.

Десятки тисяч радянських людей, зарубіжних гостей відвідують щороку крейсер “Аврору”. Вони йдуть віддати шану борцям за Радянську владу.

Йдуть, щоб серцем доторкнутися до героїчних, славних сторінок історії нашої Вітчизни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір роздум: Легендарний крейсер