Твір на тему: Та земля мила, де мати народила

I. Україна – земля моїх дідів і прадідів (святі слова: Україна, батьківщина, рідний край, рідна домівка).

II. Земля і культурна спадщина народу:

1. Культ землі в архаїсних культурах (в античній міфології ототожнення землі з Гестією – богинею священного вогнища; Антей – син Посейдона і Геї, залишався непереможним, поки торкався ногами землі).

2. Зв’язок життя, звичаїв, обрядів українського народу із сезонними роботами сільськогосподарського року (в народних піснях, прислів’ях, приказках відбито досвід взаємин селянина і землі

– “Про землю піклуйся – золотим зерном милуйся”, “Не випускай землі з рук, бо діти тебе проклянуть”).

3. Відображення взаємин людини і землі у творах українських класиків (доля родини Іванка і Марійки – “Земля” О. Кобилянської; Меланки – “Fata morgana” М. Коцюбинського; героїв новел та оповідань І. Франка, В. Стефаника, батьків О. Довженка – автобіографічна повість “Зачарована Десна” та інші. В них пошуки відповіді на питання “Чим є земля для селянина?”).

4. Земля – мірило людської значущості (народ шанував справжніх господарів і засуджував землевласників-глитаїв і шахраїв,

таких як Пузир; заради землі Савка ‘ із “Землі” О. Кобилянської став братовбивцею).

5. Земля – мірило загальнолюдських цінностей (землероб-трудівник – справжній господар, що любить рідний край, земля надає йому духовної міцності, моральної стійкості, земля перевіряє людину на людяність).

III. Земля – найбільше багатство українського народу (боротьба за землю від часів

Міжусобиць князів, польських панів, фашистської навали; загибель землі у вогнищі Чорнобиля; віра у майбутнє України, що бере сили від животворящої землі, від хліборобської праці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір на тему: Та земля мила, де мати народила