Твір на тему: “Старшим повагу, а молодим – дозвілля”

Молоді властива пристрасть, старості властива мудрість. Якщо в сім’ї зберігається повага до старших, нове покоління зможе уникнути багатьох помилок і неприємностей. Головне правило сімейного етикету таке: старшим ніколи не можна перечити і відповідати грубо, навіть якщо здається, що вони неправі.

Рік тому, коли я їздив з батьками в Осетію, мені довелося стати свідком того, як батько вичитував свого сорокарічного сина – директора банку. На мене справила велике враження повага сина до свого батька: незважаючи на своє високе становище

в суспільстві, він стояв, опустивши голову і не промовляючи ні слова.

Про культуру суспільства можна судити з того, наскільки в ньому молодь поважає старших. Якщо поважають старших – це так само означає, що там не розпадаються сім’ї. Сім’я – це осередок суспільства.

Зрозуміло, повагу не можна вимагати, її потрібно заслужити. Коли діти бачать, з якою повагою їхні батьки ставляться до своїх батька й матері, це виховує в них повагу і до своїх батьків теж. Якщо дитина бачить, як тато лається з дідусем і говорить про нього погано, то, подорослішавши, вона буде відчувати таке ставлення і до своїх батьків.

У

західній культурі батьки намагаються купити увагу і любов малюка, роблячи йому подарунки і обіцяючи іграшки за хорошу поведінку. Таким чином, вони прищеплюють йому матеріальні цінності життя і споживацьке ставлення до себе. Тому не дивно, що, коли ця дитина виростає, і батьки вже не можуть її забезпечити, вона просто здає їх в будинок престарілих.

Це – логічний підсумок культури споживчого товариства.

На сході ранок починається з того, що діти кланяються своїм батькам, оскільки бачать, як тато і мама кланяються бабусі і дідусю. Ніхто не доторкається до їжі раніше старших членів сім’ї. Культура служіння оточуючим вчить цінувати не речі, а мудрість, життєвий досвід і піднесені якості. У цих традиціях дітей вчать поважати старших і служити їм, а також прищеплюють любов до добрих вчинків і красу душі.

Такі люди з віком знаходять багатий внутрішній досвід, і дійсно заслуговують то повагу, яким вони оточені. У відповідь на повагу старші діляться своєю мудрістю і любов’ю.

Якщо людина цінувала матеріальні блага і вчила цьому дітей, то діти будуть її поважати доти, доки вона буде перевершувати їх у своєму багатстві і обдаровувати їх. Оскільки людина все життя думала тільки про те, як заробити грошей, в старості ніхто її не буде слухати, тому що вона “нічого не розуміє в сучасному житті”. Якщо людина не змогла прищепити дітям високих моральних цінностей і сама не володіє піднесеними якостями, їй залишиться тільки вимагати поваги до свого віку, що виглядає дуже безглуздо.

Зростати морально і розвиватися духовно необхідно навіть просто заради блага своїх дітей, щоб заслужити їх щиру повагу, тому що навіть великий вплив не може принести шкоди людині, яка слухняна своїм батькам і всіляко піклується про них

Хоча слова людини мають реальну силу тільки в тій мірі, в якій вона контролює свої почуття, батьки перебувають в особливому становищі: їх благословення або прокляття мають особливий вплив на долю людини. Тому в усі часи особлива увага приділялася служінню старшим членам сім’ї, щоб заслужити їх щирі благословення, з якими батьки передають дітям плоди свого благочестя.

Руйнуванню зв’язку поколінь служить так же західний стиль звертання один до одного по імені. Цим мається на увазі, що зв’язок з батьками є??пережитком минулого і сучасне життя означає незалежність від мудрої спадщини предків.

Отже, завжди чиніть і говоріть морально, навчитеся цінувати своїх батьків, служити їм, і оточіть їх повагою і любов’ю. Навчаючись у батьків, діти будуть чинити так само. Адже кожна людина несе велику відповідальність за зв’язок поколінь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: “Старшим повагу, а молодим – дозвілля”