Твір на тему: “Кожен – коваль своєї долі”

Найчастіше життя людини зовсім не є простим або легким. Напевно, кожна людина на питання, чи легко їй дався той чи інший успіх, відповість, що їй довелося долати часом навіть найскладніші труднощі. Водночас є й такі люди, які у своїх бідах і проблемах звинувачують свою долю.

Вони кажуть, що в їх обставинах ніяк не можна було вчинити інакше, що всі їхні спроби були приречені на провал. Чи правда це? Чи все-таки вислів про те, що кожна людина є ковалем своєї долі є вірним?

Що ж, як би кому не хотілося зворотного, але я думаю, що в житті людини дійсно

є обставини, які можуть перешкодити їй викувати дійсно хорошу долю, яка буде викликати тільки заздрість оточуючих. Наприклад, є люди, які народжуються з різними відхиленнями або хворобами. Звичайно, і серед них бувають успішні люди, але все-таки це більшою мірою чудо, ніж дійсність. У переважній більшості випадків ті, хто зіткнувся з такими проблемами, практично не мають можливості будувати свою успішну долю самостійно. Те ж стосується і тих, хто під час життя потрапив у нещасні випадок і сильно постраждав.

Не варто критикувати дві ці та подібні їм категорії людей. Всі вони практично позбавлені можливості повноцінно

жити, будувати своє життя і бути такими ж, як і всі інші. І не варто вимагати від них чогось.

Водночас ті, хто живий і здоровий, дійсно є ковалями своєї долі. Всі здорові люди не мають обмежень, їм відкриті практично всі можливості, які існують у нашому світі. Такі люди мають можливість втілювати практично всі з своїх життєвих цілей – вони можуть ставати багатими, красивими, щасливими. І коли абсолютно здорова людина починає розповідати про складнощі обставин, про те, що вона просто не може чогось зробити і все, до неї цілком можна поставитися дуже критично.

Ніхто з тих, хто подолав труднощі і домігся успіху, не є настільки кращим, ніж той, який нічого не робить, але весь час скаржиться на своє важке життя.

Існують різні категорії осіб і люди з різними можливостями. Я не думаю, що адекватно використовуватися вираз “кожен – коваль своєї долі” по відношенню до тих, чиї можливості обмежені фізично, по відношенню до них це несправедливо, нечесно і навіть грубо. А ось до всіх здорових використовувати такий вираз цілком допустимо.

Більш того, той, хто сумнівається у своїх можливостях, і звинувачує у всіх своїх проблемах долю чи злий рок, викликає тільки відторгнення і неприязнь.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Твір на тему: “Кожен – коваль своєї долі”