Романтизм, як напрям у літературі, вкрай складно назвати однорідним і простим для комплексного розуміння. Як відомо, для цього напряму характерні велика увага до духовного життя людини, різних творчих проявів його характеру, а також безмежної уяви. Дуже яскравим представником цього літературного напряму був німецький письменник Ернст Теодор Амадей Гофман.
Талановитість цього письменника доводити зовсім не складно, кожен здатний зробити це самостійно, ознайомившись з його творами, серед яких основним жанром були новели, а також з творами
Ще більш вражає це, якщо врахувати, що всі автори того часу у своїй літературній діяльності виходили з одних і тих же мотивів – всі вони втомилися від раціональності епохи Просвітництва і прагнули до фантастичності і казковості.
Образи, що створюються
Коли ж сенс зрозумілий і обміркований, стає ясно, що за дивною казкою насправді знаходиться глибока й осмислена філософія, вірність якої неможливо піддати сумніву.
Серед письменників-романтистів було багато справді талановитих людей, таких як Михайло Лермонтов, Генріх Гейне і брати Грімм. В один ряд з ними можна поставити і Ернста Теодора Амадея Гофман, який умів не тільки вдало поєднувати складні жанри літератури, а й вкладати в свої твори глибинну і несумнівну філософію.