ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА
Тема подорожі
Темa подорожі и пригод дуже часто використовується в художній літературі. Вона приваблює письменників не тільки прихованою в ній цікавинкою і не тільки заради можливості розважити читача. Ухопившись за ниточку подорожі, ми відкриваємо для себе інші, не менш важливі, теми.
Так, герой роману Дж. Свіфта “Мандри Гуллівера” під час своєї подорожі потрапляє то в країну ліліпутів, то країну велетнів, то на острів, де живуть благородні коні. Перебування серед людей іншої культури, інших традицій,
А читачі – сучасники Дж. Свіфта – з подивом, а інколи навіть зі сміхом, упізнавали в заморських героях своїх співвітчизників – міністрів і чиновників різних рангів – і розуміли гостру сатиру письменника.
Нам нині важко співвіднести події роману з політичним життям Англії XVIII ст. Проте ми мусимо визнати, що вади суспільного і політичного життя, що їх так гостро висміював Свіфт, на жаль, не залишилися в минулому.
У розповіді про перебування Гуллівера в Ліліпутії Свіфту вдалося
Талант і світове значення Свіфта полягає в тому, що його роман уже майже 300 років не втрачає своєї актуальності та привабливості для читачів, запрошуючи у цікаву і повчальну подорож з його героєм Гуллівером.
Запитання
1. Як письменники використовують тему подорожі у літературі? Наведи приклади та аргументуй відповідь.