Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами,
Земля, яку скропив Тарас
Дрібними росами-сльозами.
М. Рильський. Слово про рідну матір
Не помилюся, якщо скажу, що кожний український поет у своїй творчості звертався до теми любові до рідної землі. Творчість видатного митця слова Максима Рильського – зайвий доказ тому.
Поет описує велич і красу України, працелюбність та щирість її народу, висловлює радість, що йому пощастило народитися саме тут, на благословенній
Я знову їхав по Вкраїні
По тих дорогах польових,
Де вздовж цвітуть сокирки сині,
Пливе гречок пахучий сніг,
Шепочуть вівса сизо стеблі,
І верби хиляться до греблі, –
Пише він у поезії “Слава пісням”. Такими простими й водночас щирими та ласкавими словами поет змальовує знайомі з дитинства картини природи. Хочеться й самому почути “бджіл і жайворонків спів”, а особливо ніжні й мелодійні пісні, які лунають під час жнив у всій Україні.
Ці народні пісні допомагають автору
Так, Максим Рильський не приховує захоплення, більше того, любові до рідної землі. Це його нестримне почуття раз у раз виринає у всіх творах, вирує, кипить, знаходячи вихід у поетичних рядках. Тему любові до Батьківщини розкриває автор і у поезії “Як не любити”:
Як не любити зими сніжно-синьої
На Україні моїй…
А вірш про серце України – Київ! У ньому поет знову ж таки через пейзажні зариси показує незрівнянну красу столиці нашої держави.
“Осінній Київ” – твір, написаний під натхненням від золотої пори в найкращому місті на світі, місті, у якому пульсує наукове, творче, громадське життя українців. Цим містом ми пишаємося не як величною історичною пам’яткою, а як символом вільнолюбних мрій і прагнень, духовного розвитку:
Я стільки чув похвальних слів про Київ,
Такі захоплені чув голоси!
І це – не чемності простої вияв,
А лиш. визнання справжньої краси.
Щирий патріот, Максим Рильський не міг не писати про той душевний щем, який викликав у нього образ Вітчизни. Навіть той, хто жодного разу не був на нашій землі, не може не полюбити її, познайомившись із ліричним доробком видатного поета.