Шукайте папороті цвіт у своїй душі. Берег дитинства Дитинство в кожного своє: у когось – це село, батьківська хата, садок, звідки випурхнули пташенята, розправивши крила. В інших – це міська квартира, з нечастими приїздами на гостину в село до бабусі. Але який би вигляд не мала домівка, вона залишається тим берегом дитинства, від якого, вирушивши в життєве плавання, людина починає вести відлік свого життєвого шляху.
Часто це зоровою пам’яттю прив’язується або до конкретної домівки, або просто до певного населеного пункту. Я ще не
Або міські спогади: незвичайна, як у казці, ялинка в центрі міста, і тато піднімає мене малого, аби я краще розгледів свою першу ялинку, катання на коневі довкола тієї ж ялинки. Тож
Звичайно, що не у всіх буває таке світле й безхмарне дитинство. Є люди, які не хочуть не те що говорити, а навіть згадувати про дитячі роки. Але я спостеріг таку річ: ці люди прагнуть виправити помилку своїх батьків, уникаючи цього у ставленні до своїх власних дітей. Тож у дитинстві є якась святість, що передається як спадковий скарб, і навіть коли він губиться, то відроджується в наступному поколінні таким же світлим і святим.
Мене вражає нетлінність цього скарбу під назвою дитинство: як би не склалося воно, людина все одно знайде щось приємне для себе (величезні дерева, росяний спориш у дворі, лагідне сонце, що може лоскотати личко вранці). Дитинство, мабуть, тим і прекрасне, що найбільше та найміцніше закарбовується в пам’яті як щось світле й радісне, щоб протягом усього життя гріти душу спогадами.