Що таке дольмени

Ми піднімаємося в гори в Геленджика. Наш екскурсовод Дмитрик веде нас через буреломи, де сам чорт ногу зломить. Ціль нашої експедиції – Дольмени. Це одна із загадок сучасності поряд з єгипетськими пірамідами й Стоунхенджем ( stonehenge ), правда менш відома. Дольмени – це “шпаківні” у ріст людини, складені із плит піщанику по 3-5 тонн кожна.

На передній частині (або, як говорить Дмитрик, порталі ) отвір діаметром 20-30 см. Наш керівник говорить, що звичайно цей отвір затикався важкою кам’яною “пробкою”. Уперше наука зштовхнулася з

дольменами на Кавказі під час Першої Світової війни. Одного з російських офіцерів уразили дивні будови, розташовані групами по 5-10 штук.

У міру просування його загону він описував групи дольменів, фіксував їхнє місце розташування, кількість і тд. Замітки, залишені цим офіцером, дотепер є найбільш докладним планом розташування “шпаківень”.

Виявилося, що цими будовами був забудований весь Кавказ. Приблизно, споконвічно існувало близько 1500 дольменів. Якісь із них зруйнувало час, а якісь розібрали люди на будівлі (плити, з яких злагоджені дольмени, досить добре оброблені).

У підсумку до нас дійшло приблизно

150 уцілілих будівель плюс купи руїн, що були ніколи дольменами.

Як з’ясувалося пізніше, точно такої ж будови є у Великобританії. Кілька дольменів перебувають поруч зі Стоунхенджем і досить багато них розташовано на полях.

Навіщо ж їх будували?

Офіційна версія така: древні люди, по релігійних міркуваннях, будували дольмени, щоб ховати в них найкращих представників свого суспільства.

Версія лопається на очах. По-перше, час будівлі дольменів – приблизно за тисячу років до часу першого поховання (все це розповідав екскурсовод). По-друге, сам отвір порталу настільки мало (крім отворів у самих великих екземплярів дольменів, де й знайдені останки), що нормальна людина туди не проходить. По-третє внутрішні розміри дольменів мають строгі пропорції, які древні люди з кам’яними сокирами обчислити навряд чи могли.

Та й навіщо вони мерцям? Так, і ще. У часи перших поховань стали з’являтися дольмени, зроблені не із плит, а із цільних корявих шматків піщанику, без дотримання яких-небудь пропорцій.

Це говорить про те, що ті, хто побудували дольмени зникли, а знову, що прийшли поселенці, не знайшли іншого застосування “шпаківням”.

Іншу версію я зустрів у книзі “Настасія: Дзвенячі кедри.”. Там висувається версія, що дольмени – це свого роду приймачі, настроєні на Інформаційне Поле Всесвіту. Кращі ж ішли туди не вмирати, а в “вічну медитацію” ,тобто щоб залишити свої знання нащадкам.

А ті, у свою чергу, посидівши біля дольменів, збагачувалися знанням. Отут теж є неточності: вона говорить, що умнейших туди поміщали, відсунувши кришку. Але я бачив на власні очі, що плити підігнані друг до друга абсолютно точно, без єдиного зазору, що вуж навряд чи можливо при зніманні-опусканні даху.

Дмитрик (він археолог, вивчав дольмени) розповідає, що вивчаючи дольмени їм довелося перечитати всю міфологію, “випробувати” їхніми природничими науками. Результати приголомшили. Дольмен – у перекладі з кельтської мови означає кам’яний стіл.

Дмитро думає, що назва це виникло завдяки малюнку на дольменах: на кожному з них видовбане зображення стола із чотирма предметами на ньому. Згадаєте карти Таро: там є карта з магом. Він коштує за столом, а на столі лежать…чотири Першоелементи.

Логічно припустити, що дольмени мають якийсь зв’язок із природою. Але яку? Бригада фізиків – по оповіданнях Дмитрика – озброївшись всіма можливими приладами стала досліджувати дольмени. Виявляється, що “шпаківні” випромінюють електромагнітні хвилі з величезною частотою.

Плити піщанику з якого зроблені дольмени, являють собою величезну кількість кристаликів кварцу випромінюючі електромагнітні коливання за принципом пьезо-еффекта. Пропорційність розмірів будов забезпечує резонанс – різке посилення амплітуди коливань. Отож Дмитро вважає, що люди раніше за допомогою дольменів могли керувати Природними явищами.

Більше того, на його думку дольмени разом з пірамідами і є та сама Вавилонська Вежа з Біблії. Там – метафора : люди тягнуться нагору, до пізнання, а знання в недотепних руках чревате…

Сучасне людство далеко зайшло у своєму науково – технічному прогресі. Багато таємниць природи досліджено, багато чого осмислено. А скільки ще поперед відкриттів?!

Але спробуйте представити на секунду, що б було, якби людство пішло по іншому шляху. По шляху гармонії із природою, а не її експлуатації й руйнування. Бути може, ціна, сплачена в людських смертях і нещастях, була б набагато менше.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що таке дольмени