Секрет боротьби зі злом за п’єсою-казкою “Котигорошко”

Твір “Котигорошко” відомий український драматург Анатолій Шиян назвав п’єсою-казкою. Слово “п’єса” взято з французької мови (ріесе), що означає драматичний або музичний твір.

А з однойменної казки письменник запозичив образи (богатир-силач Котигорошко, його сестра Оленка і шестеро братів, їхні незвичайні пригоди) та ряд незвичайних ситуацій, в які потрапляють герої твору.

Багато лиха приніс Змій-лиходій людям, спустошуючи час від часу поля, забираючи у полон вродливих дівчат. На боротьбу з ним вирушає Котигорошко. Хлопець

був наділений казковою незвичайною силою, розумом.

Односельці з повагою відгукувалися про доброту та лагідність Котигорошка.

І своїми вчинками він довів, що боротися зі злом можна тільки сміливим та добрим людям. Яскравим прикладом доведення цієї думки є образ одного з братів Котигорошка – їм і не наїмся. Не встиг він вийти з темниці, як уже пристає до найменшого брата: “А їсти нам приніс?” Інші дякують Котигорошку за врятоване життя, а цей своє: “Дивіться, дивіться, скільки їжі!” А у складній ситуації їм і не наїмся виявляє боягузтво.

Почувши, що Змій наближається, він злякано тремтить,

кличе всіх ховатися.

Так діють ті, підкреслює автор, хто думає тільки про власні потреби. Котигорошко зовсім інший: сміливий, вірний, добрий. Тому й одержує перемогу над злом.

П’єса “Котигорошко” А. Шияна – одна з найулюбленіших серед українських школярів. Уперше була поставлена Київським театром ім. І. Франка в 1947 році. І з того часу користується незмінною популярністю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Секрет боротьби зі злом за п’єсою-казкою “Котигорошко”