“Проблеми сім’ї Федорчуків. За повістю Ольги Кобилянської “Земля”

У повісті Ольги Кобилянської “Земля” розповідається про драматичне життя невеликого села та його жителів. Життя в будь-якому селі непросте, оскільки його мешканці постійно повинні трудитися, щоб мати можливість прогодовувати себе і розширювати територію своїх земель. Сім’ї, які проживали в селі, про яке йде мова в повісті, мали складні взаємини, особливості яких диктувалися як особистими відносинами між людьми, так і майновими інтересами.

Найбільш ретельно розглянутою родиною в повісті є сім’я Федорчуків, що складається з

батька сімейства Івоніки, матері Марії і двох синів Михайла і Сави. Ця сім’я стала досить забезпеченою та навіть заможною, але цьому передували довгі роки великої праці. Зрештою, все ж вони заробили свої цінності і шукали можливості вдало одружити своїх синів. Але Михайло і Сава були дуже різними.

У той час як перший був працьовитим, допомагав в усьому батькам і був слухняним, другий не любив землю і в більшій мірі прагнув до розваг і спілкування з негідними людьми. Гарною можливістю для вдалого шлюбу для Михайла була красива дівчина Докія, але хлопець йшов в армію, тому одружуватися він на ній не міг. Та й любив він

зовсім іншу, Анну, яка була наймичкою. Михайло йде в армію, але йому там дуже важко.

Він людина ніжна і вразлива, він не готовий до солдатської муштри. Через це він страждає і навіть замислюється про дезертирство. Якось Михайло повернувся з армії у відпустку, батьки були дуже раді тому, накрили стіл і були готові відзначати цю подію.

Але раптом, як грім серед ясного неба, стало відомо, що під час прогулянки лісом Михайла застрелили. Пізніше стало відомо, що куля, якою його вбили, належить братові Михайла Саві. Саву не засудили через відсутність інших доказів, але батьки не повірили суду і позбавили Саву всієї спадщини.

Таким чином, все те, що заробляла сім’я Федорчуків протягом усього життя, всі ті матеріальні блага і переваги, які можна було б передати онукам і дітям, втратило сенс і пропаде зі смертю батька і матері сімейства.

Кожна сім’я має деякі особливості, про яким іншим людям знати зовсім не обов’язково. Але сім’я Федорчуків була настільки іншою, що її історія стала вкрай трагічною. Все те, що заробляли батьки, молодший син Сава зовсім не хотів ділити зі своїм старшим братом Михайлом. Це небажання підштовхнуло його до страшного злочину – свого брата він позбавив життя.

Вбивство Михайла вбило не тільки цього доброго та вкрай позитивного хлопця, воно морально вбило і його батьків, які ніяк не могли пережити того, що один з їх синів убив іншого.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Проблеми сім’ї Федорчуків. За повістю Ольги Кобилянської “Земля”