Кожна людина має певні проблеми, коли вона знаходиться в суспільстві. Суспільство влаштоване таким чином, що в ньому завжди є місце для запеклої конкуренції. Економічна теорія впевнено говорить нам про те, що ресурси нашої планети обмежені, тоді як потреби людини кордонів просто-таки не мають.
Саме з цієї причини люди і спільноти конкурують між собою постійно, намагаються отримати якісь вигоди для себе, тим самим позбавивши цих вигод інших людей і спільноти.
Приблизний приклад всьому сказаному вище було наведено авторів у його цікавому
З одного боку, він розумів, що тяжко працювати – це не його справа, з іншого боку, він змирився зі своєю долею. Втім, він розраховував хоча б на якусь повагу. А ось поваги до нього
Правда, потім коню довелося повернутися через власне почуття підвищеної відповідальності.
Приклад цього коня може бути перенесений і на життя звичайних людей, які живуть серед нас. Є безліч людей, які змушені займатися справою, яка їм зовсім не подобається і не підходить. Такі люди викликають виключно жалість, тому що вони могли б стати дуже щасливими і успішними, якщо б займалися чимось іншим, більш цікавим і зручним для них. Через необхідність підлаштовуватися під такі несприятливі обставини вони фактично втрачають власну особистість, своє справжнє обличчя.
Суспільство може зламати навіть саму цікавого і незвичайну людину, зробивши її такою як всі, слухняною і правильною з точки зору суспільства. Більш того, суспільство може внести в розум людини думку, що і їй самій потрібно зламати себе, підлаштуватися під весь світ, щоб потім стати ефективним. І навіть не для себе самого ефективним, а для суспільства. Яскравий приклад тому ми бачимо в образі коня Шептало, в розумі якого оселилася шкідлива думка про те, що йому потрібно повернутися до господаря, хоч кінь міг би вижити і без цього.
Людина втрачає свою особистість, коли вона ставить свої природні і благородні інтереси нижче яких-небудь інтересів суспільства. Людина повинна бути господарем свого життя, вона не повинен підпадати під вплив інших, адже нічого доброго з цього точно не вийде.