Приклад стійкості духу

Ім’я цього спортсмена майже невідоме в Україні, хоча фотографії його обійшли сторінки багатьох спортивних видань світу. На X Параолімпійських іграх в Атланті у 1996 році Марк Велманн запалював олімпійський вогонь.

У цьому факті не було б нічого незвичайного, якби не одна деталь – у нього паралізовані ноги і до олімпійського вогню він піднявся за допомогою рук по спеціально натягнутій для цього трапеції.

У світі альпінізму Марка Велманна добре знають завдяки незвичайному способу підкорення гірських вершин. А змусила його до цього

тяжка травма – перелом хребта, в результаті якого він став інвалідом. Проте з альпінізмом вирішив не розлучатися.

Разом зі своїм другом Майклом Корбейтом він підкорив вершину Ель Капітан гірського хребта Сьєрра-Невада, що у Каліфорнії, яка сягає висоти 3500 метрів.

Піднявся на неї, користуючись лише силою власних рук. У підкоренні вершини йому допомагав Майкл, який слідкував за рятівним фалом. Проте основне навантаження все ж випало на сильні руки Марка, який раз у раз підтягував паралізоване тіло вище до вершини.

У деяких місцях сміливому альпіністу доводилося долати майже вертикальні відрізки скелястого

шляху. Але, незважаючи на всі труднощі, він підняв своє тіло з паралізованими ногами на висоту, недоступну й багатьом здоровим людям.

Доля Марка Велманна – ще одне свідчення нескореності людського духу. Він став підкорювачем не тільки гірських вершин, а й власної недуги. Такі люди заслуговують нашої глибокої пошани та є прикладом стійкості духу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Приклад стійкості духу