Правдивість роману Джека Лондона “Мартін Иден”

Його друзями, Лиззи Конолли, учасниками масових сцен роману – безіменними, але важливими героями. Роман Лондона повний контрастів. Із салону Морзов читач попадає в пральню, де трудився Мартін, або в жалюгідну комірку, де він пише свої перші вірші й оповідання.

Ще різкіше соціальні контрасти характерів: як свідчить Лондон, теперішні щирі почуття живуть у середовищі трудового люду – така любов Лиззи Конолли до Мартіна, почуття Мартіна до Руфі, його відношення до сестри, дружба старих друзів, спаяних важкою роботою. А у світі Морзов і Бэтлеров

почуття виявляються фальшю, готовністю продати себе за славу й багатство. Прикладом цього може послужити відношення Руфі до Мартіна – відомому письменникові, якого гроші й визнання публіки перетворюють для Руфі зі смішного шанувальника в серйозного претендента на її руку.

Велике місце в романі займає проблема нової людини, що йде на зміну людям, чиї душі покалічені миром власницьких відносин. Риси такої нової людини помітні в Мартіні. У його таланті укладене нове сприйняття миру.

Мартін породжений і вихований трудовим народом, він несе в собі його мораль, його розуміння дійсності.

Однак доля

Мартіна окончилась трагічно. Письменникові, що вийшов з робочого стану, нема чим дихати у світі Морзов і Бэтлеров. Вони вміють поневолити й підкорити своїм смакам талановитого, хоча й далекого їм художника.

Буржуазне суспільство спочатку отруїло талант Мартіна, а потім привело його до смерті. Але є й інша причина загибелі художника. Вона криється в тім, що Мартін втратив шляхи до народу – туди, звідки він вийшов і де залишилися коріння, що харчують його талант і характер. Він втратив своє середовище перебування.

Крім того, сильн і згубним був вплив ницшеанских ідей: вони виховали хворобливий індивідуалізм Мартіна, від якого він уже був не в силах звільнитися.

Роман “Мартін Иден” – добуток глибоко реалістичне, як правдиве оповідання про долю талановитого письменника, що не вистояв у важкій боротьбі з ворожим йому соціальним ладом саме тому, що він виявився самотній


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Правдивість роману Джека Лондона “Мартін Иден”