1. Чого хотіла людина в повсякденному житті? (Люди завжди прагнули жити за законами правди, честі і справедливості. У реальному житті все було по-іншому. На правду наступала кривда, а кривдники нерідко залишалися непокараними. Тож мрія людей про правду і справедливість дістала своє відображення в усній народній творчості і зокрема в казках.)
2. Правду знаходить той, хто її шукає. (Казка “Про правду і кривду” розповідає про юнака, який дуже хотів довести своєму дядькові, що краще жити правдою. Дядько переконував небожа, що скрізь одна кривда.
Щоб довести це, небіж заклався на все своє майно. І програв, бо троє зустрічних теж були впевнені, що треба жити кривдою. Юнак був у відчаї. Він залишився без житла, без майна.
Ніхто не поділяв його думки, що треба жити правдою. Він ледь не покінчив життя самогубством. За крок від смерті хід подій круто змінився. Три добрі вчинки заради порятунку людей довели, що можна і треба жити правдою.)
3. Чого вчить казка? (Казка вчить ніколи не опускати руки. У пошуках істини і своєї мети треба йти, долаючи перешкоди. Від бідного сироти юнак пройшов нелегкий шлях до людської шани і визнання. Ще одного вчить казка: треба бути милосердним.
Зустрівшись у своєму королівстві з дядьком, небіж нагородив його багатством. На прощання нагадав дядькові, що краще жити правдою.)