Осінь Помітно віждає свої права зимі. Вранці зовсім холодно, де-не-де лежить паморозь. Вдень сонечко наче і намагається нагріти повітря, але, мабуть, не вистачає вже в нього сили. Скрізь відчувається крижаний подих зими.
Починаються найкоротші дні й найдовші ночі. Сонце нижче опускається над небосхилом. За ніч на небі зібралася сила-силенна хмар, а вранці, мов пір’їночки, посипалися з них маленькі сніжинки. Вони, наче танцюючи, падали на землю і стелилися білою рівною ковдрою. Від цього дивовижного падіння сніжинок на душі були радісно,
Вранці виглянуло сонечко – і сніг потроху почав танути. Це так завжди буває, адже це тільки перший сніг. Але люди, особливо діти, раді першому снігу. І пригадуються слова Л. Глібова із поезії “Земна пісенька”:
Зимонько-снігурочко, Наша білогрудочко, Не верти хвостом, А труси тихесенько, Рівненько, гладесенько Срібненьким сніжком. Світлого травня привітання
У травні природа своїм пишним розквітом сповіщає нам, що вже недовго залишилося чекати літа. О цій порі особливо яскраво зеленіють рослини, одягають
Озираючись навколо, наче проймаєшся тією атмосферою радісного очікування, яка панує всюди. Адже це пора улюблених усіма весняних свят – Першого травня і Дня Перемоги. Городяни протягом цих днів здебільшого не сидять у своїх домівках, що стали немов затісними, а вибираються на простір, за місто.
Залюбки милуються навколишніми мальовничими краєвидами, дихають свіжим повітрям, відпочивають від повсякденних турбот.
Якраз у цей час зустрічають у лісі гостей його травневі господарі – сріблясті конвалії. Мабуть, немає у світі людини, яку б залишили байдужою ці малесенькі тендітні квіточки. Ніжні, граційні, вони погойдують біленькими голівками на лісових галявинах серед молодої трави, під лагідним подихом теплого вітер-ця.
Прозоре повітря, здається, сповнене легким передзвоном дрібних дзвіночків, що нібито співають якусь чудову невідому пісеньку. Певно, це гімн весни, пісня радощів, любові та надії. І це привітання світлого травня несуть люди до міста разом із пучечками білих квітів, не бажаючи розлучатися з вісниками матінки-природи.