“Одного друга зрадиш – сотню втратиш”

Що таке дружба? У певному сенсі – це спорідненість душ. Якщо люди розуміють один одного з півслова, якщо живуть спільними інтересами, завжди готові підтримати, відстояти позицію свого друга перед його опонентами, то все це в сукупності і є дружба.

Наприклад, міцна дитяча дружба. Знайомство в пісочниці, яке переростає у справжню дружбу, може тривати роками і навіть десятиліттями. Узи такої дружби можуть бути сильніше і надійніше родинних. Друзі дитинства цінні пережитими в процесі дорослішання бідами та радощами, успіхами і невдачами,

зустрічами і розлуками.

Випробувані часом, вони завжди відрізняються особливою відданістю і вірністю.

Дружба в житті людини займає почесне місце поряд із любов’ю. Якщо серед безлічі навколишніх людей, знайомих, приятелів і навіть родичів, є хоча-б один справжній друг – бережи його, як зіницю ока. Кожна людина хоче мати друзів, але далеко не всі вміють дружити. Тому до інших треба ставитися так, як хочете, щоб ставилися до вас, і все вийде.

На жаль, за природою своєю, або може в силу виховання, більшість людей схильні перебільшувати особисті достоїнства, применшуючи при цьому гідності інших.

Міркування

про дружбу наводять на думку – чи існує дружба взагалі? У сучасному світі настільки знецінилися вічні закони і поняття, що часом здається нереальним зустріти справжню любов чи вірну дружбу. І все-таки вона є.

Як це не сумно, але частіше людей об’єднує горе, ніж радість. Спогади про війну прекрасне тому підтвердження. Людська доброта, підтримка, взаємовиручка рятували на війні багато життів.

Ще вчора незнайома людина ставала рідною, коли солдати, які стояли пліч опліч, відбивали ворожу атаку, або затуляли один одного своїми грудьми, здійснюючи героїчний подвиг в ім’я миру, щастя, дружби і нескінченної любові.

Друг пізнається в біді – і ця мудре народне прислів’я якнайкраще характеризує вчинки і совість людини в екстремальній ситуації. Відданий друг, навіть на шкоду собі, допоможе вирішити будь-яку проблему. Ніколи не залишить друга наодинці з його горем. Радіти разом так легко: відзначати свята, відпочивати на природі під шашлички, вболівати за улюблену команду.

Бути поруч у важку хвилину – дорогого коштує. Це притаманне лише відданому другу, дуже вірному, надійному, випробуваного різними життєвими колотнечами.

Дружба і зрада часто йдуть рука об руку. Найстрашніше в житті, це коли людина, якій ти довіряєш, зраджує. Навіть якщо це стосується дрібниць, чогось незначного і не настільки важливого. Той, хто здатний зрадити в малому, зрадить і в великому.

Прощати зраду не можна нікому – ні коханій людині, ні кому другому, як би важко це не було.

Одного друга зрадиш – сотню втратиш. Думка цього прислів’я доведена життєвим досвідом багатьох поколінь. Тому бережіть дружбу.

Несіть її через все ваше життя дбайливо, немов Божу іскру. Не дозволяйте порочним спокусам погасити її. Не топчіть її недовірою, не ображайте її зрадою. А також не залишайте друзів ні в горі, ні в радощах.

Діліть на всіх і останній окраєць хліба, і одне величезне щастя!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Одного друга зрадиш – сотню втратиш”